השר לשעבר פרי: "נתמוך בגוש חוסם לנתניהו"

שר המדע המתפטר מתייחס לניסיונות לאחד שורות בין מפלגות המרכז-שמאל ואומר כי מירב המאמצים צריכים להתרכז בהחלפת השלטון והעומד בראשו. "כשקבוצה מפסידה, מחליפים את המאמן", הדגיש פרי

השר לשעבר יעקב פרי התייחס היום (שבת) לניסיונות הנמשכים לאחד שורות בין מפלגות המרכז-שמאל, ואמר כי יתמוך בכל גוש שיוכל להביא להחלפת שלטונו של נתניהו. בדברים שנשא במהלך אירוע שבתרבות בבאר שבע אמר פרי כי "כשקבוצה מפסידה, מחליפים את המאמן. החלטת ראש הממשלה ללכת לבחירות הייתה חסרת אחריות והגיע הקץ למנהיגותו של בנימין נתניהו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבריו של פרי מגיעים בעת שבה מתקיימים מגעים קדחתניים בין מפלגות המרכז-שמאל לאיחוד השורות על מנת ליצור גוש חוסם לקראת הבחירות הקרובות. השר פרי התייחס פחות לחשיבות של מי שיעמוד בראש הגוש, אלא למאמצים להחלפת ראש הממשלה.

לדברי פרי, "לפיד צבר בשנתיים האחרונות ניסיון פוליטי וכלכלי רב ואני רואה בו מועמד ראוי לראשות הממשלה. אתמוך בו בכל מאודי, הוא יכול להקים את הגוש החוסם להפלת נתניהו. אם יתגבש גוש שבסופו של דבר יצליח במספר המנדטים שלו להביא להחלפת השלטון אהיה מראשי תומכיו והביצועיסטים בהתוויית הגוש הזה".

"ראש הממשלה חשב על טובתו הפוליטית ולא על טובתו של האזרח הישראלי", תקף ראש השב"כ לשעבר. "הציבור הפסיד רפורמות חשובות והעברות תקציביות של מיליארדים לרווחה, לחינוך ולבריאות. המדינה נמצאת בקיפאון מדיני טוטאלי. מבצע צוק איתן שפתח הזדמנות למהלך איזורי פוספס לחלוטין".

מתקרבים, הרצוג ולבני (חדשות 2)

מי שעשוי בסופו של דבר להוביל את המהלך הפוליטי המתגבש הוא יושב ראש האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג שהביע הלילה ביטחון רב שהוא יהיה זה שיחליף את ראש הממשלה נתניהו בתפקידו. "הסקרים האחרונים מראים כי הציבור בישראל מתחיל לסמוך עלי", אמר הרצוג בכנס סבן בארה"ב.

הרצוג, שמנהל מגעים עם ציפי לבני לריצה משותפת של "העבודה" ו"התנועה", החמיא לשרת המשפטים לשעבר על פועלה. לדבריו, היא פעלה במהלך הקדנציה הקצרה על מנת לבלום חוקים שאותם הגדיר אנטי-דמוקרטיים. "כל ישראל צריכים להרגיש שווים, הדרך שבה הרוב מתייחס למיעוט במדינתו היא חיונית", הצהיר.

יו"ר העבודה שב והתלוצץ כשסיפר למנחה כי אמר לאחרונה לרעייתו כי יעניק בקרוב ללבני יותר יחס מאשר לה, והצהיר כי גוש שמאל-מרכז יצליח למנוע עלייה נוספת של הימין לשלטון. לדברי הרצוג, בכוונתו לקדם את הנושאים החברתיים-כלכליים, שהפכו בעת האחרונה לעיקריים עבור הבוחר הישראלי.