הרצוג: "אני היחיד שמאתגר את נתניהו"

בחירות 2015: יו"ר האופוזיציה ויו"ר העבודה הרצוג אומר כי הוא משוחח עם ראשי המפלגות, כולל ציפי לבני ושאול מופז, בניסיון ליצור חזית אחידה שתעמוד מול בנימין נתניהו. "אני יכול להיות ראש הממשלה, השאלה בבחירות הללו היא ברורה: ליכוד או עבודה"

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג משוכנע שהוא יהיה האדם שיחליף את בנימין נתניהו לאחר הבחירות במרס 2015. בריאיון ל"פגוש את העיתונות" הוא אמר כי "זאת הזדמנות גדולה לקחת את ההגה ולשנות את הכיוון של המדינה לכיוון טוב יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נכנסתי לחיים הציבוריים באמת ובתמים ממקום מבוסס שבא לשרת רק את הציבור. אני רואה מטרה גדולה מאוד לשנות את הכיוון אליו המדינה הולכת. אני אוביל את הגוש, אני המועמד לראשות הממשלה ואני אחליף את בנימין נתניהו וארכיב את הממשלה הבאה. הבחירות יהיו על השאלה או עבודה או ליכוד. זה המבחן".

על יו"ר יש עתיד אמר הרצוג: "לפיד הוא אדם ראוי ואני מכבד אותו. אני חושב שבהתחשב במצב האובייקטיבי המובהק, זה ברור שעם הניסיון והמפלגה שאני מוביל, העבודה, עם השורשים והכוח שלה והיכולת שלי לחבר, אני יודע שאני יכול להיות ראש ממשלה. אני לא הולך לפגוע ביאיר לפיד, אבל, הסקרים של סוף השבוע מראים שאני היחיד שמאתגר את בנימין נתניהו".

"אני מדבר עם ראשי המפלגות, כולל לבני ומופז"

על חבירה אפשרית לציפי לבני אמר הרצוג: "אמרתי מהיום הראשון שנבחרתי: אני רוצה לעמוד בראש הגוש. אני מדבר עם ראשי המפלגות וגם עם ציפי לבני וגם עם שאול מופז ואחרים ואני מקווה שהם יסכימו לבוא איתנו. אנחנו אנשים מבוגרים שרואים את טובת המדינה לנגד עינינו. יש בינינו גם אבחנה אידיאולוגית חזקה של מה המדינה צריכה. אני מקווה שזה יסתייע".

"אני אגיד מה שאני אומר לכולם: זאת הזדמנות אחרונה להציל את המדינה. בואו נלך ביחד כי אנחנו מסוגלים. מחנה גדול, עצום ורב, שרואה לנגד עיניו לאן הולכת המדינה. רואה את ההידרדרות בכל התחומים, אני רוצה ללכת למהלך גדול. אני לא חושב שזה ראוי ונכון שאני אדבר על דברים שבסופו של דבר יתברר שלא יתממשו".