שידור חי: רה"מ נואם בוועידה לצמיחה ירוקה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בוועידה הלאומית הראשונה לצמיחה ירוקה שהתקיימה בתל אביב. את נאומו קטעו מפגינים שקראו לו לבטל את הרפורמה בבנייה. צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו ניסה לנאום הבוקר בוועידה הלאומית הראשונה לצמיחה ירוקה בתל אביב. את נאומו קטעו מפגינים שקראו לו לבטל את הרפורמה בבנייה.

בפתח דבריו נתניהו הודה לשר להגנת הסביבה גלעד ארדן על פעילותו, אך לא עברו מספר דקות עד שנאומו נקטע על ידי מספר מפגינים בקהל. "אנחנו נציגי דור העתיד של מדינת ישראל דורשים מכם נבחרי הציבור לעצור את הרפורמה בתכנון ובבנייה", אמרו הפעלים הירוקים שהשתתפו בכנס.

נתניהו לא נשאר חייב ודחה את טענת המפגינים במילה "חלש". "מה אתם מקדשים? את הבירוקרטיה הנוראה ביותר בעולם? שבע שנים לוקח לתכנן ולבנות דירה בישראל, זה מה שאתם רוצים לקבל? את הבירוקרטיה הזו? אני לא! אני בעד הסביבה ובעד הפיתוח. בעד דיור זול ובעד הפיתוח", אמר ראש הממשלה. 

נתניהו ציין כי הוא תומך בגישה שמשלבת פיתוח תעשיות לצד שמירה על איכות הסביבה, ונתן כדוגמה את המתרחש בים המלח, שבו נעשו פעולות כדי למנוע את נסיגת הים. "יש פה שילוב של טיפול בהגנת הסביבה וגם טיפול בסביבה הכלכלית מתוך מקום לטפל בבעיה ביסודיות בגלל הקשר בין השניים", ציין נתניהו.

דוגמה נוספת שנתן ראש הממשלה להתערבות הממשלה בנזקי הסביבה הוא המחסור במים וההחלטה להתפיל מי ים. "ישראל איננה עשירה במים אבל היא עשירה בטכנולוגיי מים", אמר נתניהו.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת