לבני על המגעים במרכז-שמאל: "תהיה רשימה משותפת,בשלה להיות ראש ממשלה"

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" אומרת יו"ר התנועה כי יהיה איחוד של חלק מהמפלגות כי "זה נותן תוצאה טובה יותר". לבני מדגישה: "ברגע שיש תקווה שאפשר להחליף את נתניהו - כך יקרה"

מפלגות המרכז-שמאל מנהלות מאחורי הקלעים מגעים על איחוד שורות על מנת למנוע מבנימין נתניהו להקים את הממשלה הבאה, ובריאיון לתכנית מיוחדת של "פגוש את העיתונות" מבהירה יו"ר התנועה ציפי לבני: "תהיה רשימה משותפת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לבני מדגישה בריאיון כי "המבחן צריך להיות מבחן של מה יביא יותר קולות לאלה שיכולים להפיל את נתניהו. זה מוביל לזה שנדמה לציבור שיש כאן משחקי אגו שבגללם לא תהיה רשימה משותפת. תהיה רשימה משותפת, כי זה הכרחי ונותן תוצאה יותר טובה לעומת מצב שבו כל אחד רץ בנפרד".

היא אומרת כי "צריכים לחבור ולייצר מצב שבו יש דינימיקה ויש תקווה. ברגע שיש תקווה שאפשר להחליף את נתניהו כך יקרה".

גם בנט היה שם (פייסבוק)

אתמול העלה יו"ר העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג לדף הפייסבוק שלו תמונה שלו ושל לבני ממתינים יחד בנתב"ג לקראת טיסתם לפורום סבן שייערך בוושינגטון. מעל התמונה הוא כתב "בדרך לפורום סבן בוושינגטון עם ציפי לבני". השניים נראים יושבים אחד ליד השני ומשוחחים.

גם לבני העלתה תמונה של המפגש בנתב"ג, רק שבתמונה שלה נראה הפריים המלא שבו רואים גם את יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט יושב בסמוך ללבני והרצוג.

שלשום דיווח כתבנו עמית סגל כי הנשיא לשעבר שמעון פרס קיבל שתי הצעות להצטרף לגוש מרכז-שמאל, אם כי ככל הנראה לא מדובר בתפקיד של חבר כנסת אלא בעמדה הנהגתית. בלשכת הנשיא לשעבר סירבו להגיב לדיווח. גם בבחירות הקודמות הציעו מפלגות העבודה והתנועה ללפיד להקים גוש חוסם נתניהו, אך לפיד סירב לאחר הבחירות באומרו "לא נעשה גוש חוסם עם זועביז".