השר בגין יפנה לבג"ץ: "להאריך את פינוי מגרון עד 2015"

במסיבת עיתונאים שכינס בצהריים הודיע בני בגין, השר הממונה על המו"מ עם תושבי ההתנחלות מגרון על מעברם לבתי קבע, כי יפנה לבג"ץ ויבקש להאריך את מועד הפינוי לעוד שלוש שנים. "היו להם מחשבות מעט אחרות, היו להם תקוות, היו להם משאלות. לא את כולן אנחנו יכולים למלא", הדגיש

השר בני בגין קיים בצהריים מסיבת עיתונאים בה התייחס להסכם עם תושבי מגרון. "בעזרת השם יהיו עוד הרבה אלוני מורה", אמר. בגין התייחס למו"מ שפוצץ עם אנשי ההתנחלות על מעבר לבתי הקבע שלהם והוסיף: "אנחנו מבקשים מתושבי מגרון לחתום על הנוסח ולשלוח המכתב לממשלה כדי לאפשר לנו התייצבות משותפת מול בית המשפט העליון ולאפשר פתרון בדרכי שלום".

"במכתב זה תושבי מגרון אינם מתבקשים להביע הסכמה לכל סעיף וסעיף המופיע בהודעת הממשלה", הבהיר השר בגין. "רק שני דברים מוטלים על תושבי מגרון: לא להוסיף לבנות באתר, ולאחר סיום בניית בתיהם - לעבור לבתי הקבע".

לדבריו, "אני מביע את תקוותי שתושבי מגרון, לאחר שיחות ממושכות לאורך חודשים רבים שהתקיימו בינינו ולעתים עם חברים אחרים בממשלה, ישכילו לקבל על עצמם את מה שכתוב כאן כדי שנוכל מחר או מחרתיים להגיע לבית המשפט".

"אני בוודאי יודע, אולי יותר מרבים אחרים, שחברינו במגרון עברו בעניין זה עד היום כברת דרך ארוכה. היו להם מחשבות מעט אחרות, היו להם תקוות, היו להם משאלות", הוסיף. "לא את כולן אנחנו יכולים למלא, לא כולן מתיישבות עם המציאות. הם רוצים ומתכוונים בטוב. זה לא פשוט עבורם".

בגין, הממונה על המו"מ עם תושבי מגרון בנושא, הדגיש כי "הם יישארו על הרכס (גבעת היקב - 2 ק"מ ממגרון) ואני מקווה שאכן תהיה היענות לבקשתנו זו לבית המשפט". על לוח הזמנים לפינוי ההתנחלות הקיימת הסביר: "איננו יודעים כמה זמן ייארך התכנון של השכונה החדשה. זמן התכנון אינו תחום היטב ונע בין חצי שנה לשנתיים".

"אנו נבקש מבית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ, ארכה לביצוע החלטתו עד 30 בנובמבר 2015. אנחנו מקווים כולנו שזמן התכנון לא ייארך כל כך ושיגיעו לבתי הקבע בזמן קצר יותר, אבל אנחנו לא רוצים לחזור שוב לבית המשפט ולכן אנו מבקשים את הארכה בהתאם לזמן התכנון המירבי ועוד זמן הבנייה, ועוד חודשיים למעבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת