"15 מנדטים יגנו על לומדי התורה"

בכירי הפוליטיקאים המשתייכים למגזר החרדי נאספו אמש בביתו של הרב שטיינמן בבני ברק, כדי לדון בסוגיית ביטול חוק טל. עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי בפגישה נכחו השר אלי ישי, ח"כ משה גפני, סגן השר יעקב ליצמן ועוד פוליטיקאים בכירים. בסוף הפגישה הכריזו כי הם נחושים לאפשר לימודי תורה במקום שירות למי שיחפוץ

"15 מנדטים יגנו על לומדי התורה", ח"כ איי (יח"צ)

אמש נאספו בבני ברק מנהיגי הציבור החרדי בביתו של הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן בפגישה שכותרתה גיוס החרדים לצה"ל. עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי נציגי הסיעות החרדיות והפלגים השונים של הציבור החרדי נועדו כדי להבטיח דבר אחד: מי שרוצה ללמוד תורה - לא יתגייס.

לפגישה הגיעו הפוליטיקאים הבולטים במגזר החרדי, בהם שר הפנים אלי ישי מש"ס, ח"כ משה גפני מדגל התורה, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה. הרב שטיינמן שאירח את הפגישה נחשב ליורשו הפוטנציאלי של הרב אלישיב, ולמרות שדיבר מעט מאוד בפגישה, הבהיר: "זוהי צרה גדולה, בכל פעם מנסים להתנכל ללומדי התורה. לימוד התורה הוא הדבר החשוב ביותר לעם ישראל. אין לנו זכות קיום כעם ללא לימוד התורה. בכל ההיסטוריה של העם היהודי שרדנו בזכות קיום התורה, ועל זה אנחנו צריכים למסור את הנפש".

"קיבלנו מסר ברור מה אנחנו, בש"ס וביהדות התורה, צריכים לעשות", אמר ח"כ גפני לעיתון, "צריך לאפשר את המצב הקיים מאז קום המדינה". גם יו"ר סיעת יהדות התורה הרב ישראל אייכלר הצטרף לחזית האחידה: "אנחנו עכשיו גוש מאוחד של 15 מנדטים לכל הפחות, שיגן על לומדי התורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת