ח"כ אמסלם מגייס את בנו: "זאת זכות"

בנו של ח"כ חיים אמסלם (ש"ס) החליט ללכת בדרך של אחיו ולהתגייס כחייל קרבי בצה"ל. אמסלם מסביר שהוא גאה בבחירתו: "הבן שלי הבין והחליט לתרום למדינה. זה המסר של העולם הספרדי המתון, אם זה יכול לשמש כדוגמה - אני מאוד שמח"

יעקב אמסלם. מתגייס לצה"ל (חדשות 2)

על רקע ביטול חוק טל על ידי בג"ץ והמאבקים למען גיוס לכלל האוכלוסיה בישראל, ח"כ חיים אמסלם (ש"ס) מעביר מסר חשוב לבוחריו - ושולח את בנו לצה"ל. "כל בני הרבנים הגדולים מדור העבר, כולם שרתו בצה"ל. אנחנו לא רואים בכך חיסרון זה כבוד, אני גאה, זאת זכות", מדגיש אמסלם. 

ח"כ אמסלם, יו"ר עמותת עם-שלם וחבר הכנסת החרדי הכי יוצא דופן היום במשכן, מתבלט שוב כאשר הבוקר יגייס עוד אחד מבניו לגיוס מלא לצה"ל. הבן, יעקב אמסלם, למד במספר ישיבות ובסופו של דבר לאחר התלבטות, החליט להתגייס לצה"ל בתמיכה ועידוד משפחתו. "מחר הבן שלנו יעקב מתגייס, כמובן שאנו שמחים, ומלווים אותו בברכה", מספר ח"כ אמסלם.

"התחושה של אבא ששולח את בנו לשרת את המדינה אחר לא יבין, התחושה דומה לברכת 'מי שברך', כאשר מוציאים את ספר התורה ומברכים את חיילי צה"ל", אומר ח"כ אמסלם בהתרגשות ומוסיף: "ההרגשה של מי שיש לו בן, והוא לא נרדם בלילה מדאגה לשלומו וכיצד הוא מרגיש ושהשם ישמור אותו".

"הבן שלי הבין והחליט לתרום למדינה"

ח"כ אמסלם סיפר על הרגעים האחרונים שבילו ביחד לפני הגיוס: "ביום שבת אמרנו קצת דברי תורה, סיפרנו וקצת צחקנו על הילד המפונק שמתחיל. כמובן מחר אנחנו נלווה אותו עד כמה שנוכל ללוות אותו. זאת תחושה מיוחדת. אנחנו תומכים בשירות למי שלא רואה את עצמו בעולמה של תורה, אבל כמובן לשמור על הגרעין של התלמידים החכמים".

ח"כ אמסלם מציין: "אני ממשיך את הדרך של הרבנים הספרדיים המקוריים שלא אימצו דרך מנותקת של הרבנים האשכנזים. כל בני הרבנים הגדולים מדור העבר, כולם שרתו בצה"ל, אנחנו לא רואים בכך חיסרון - זה כבוד, אני גאה , זאת זכות. הבן שלי הבין והחליט לתרום למדינה. זה המסר של העולם הספרדי המתון, אם זה יכול לשמש כדוגמה אני מאוד שמח".

אחיו הגדול של יעקב, דוד, מספר על ההתרגשות בקרב המשפחה: "השאיפה היא להיות כמה שיותר קרבי, סיירת גולני או נח"ל. הוא ידע שהוא יתגייס תמיד אבל ממש בתקופה האחרונה הוא החליט לאן. כל הבנים במשפחה התגייסנו , אני שרתתי בפיקוד מרכז, אחי בנח"ל החרדי ויעקב ממשיך את המסורת".

דוד מדגיש: "כמובן שיש בזה מסר לכולם, זאת דוגמא אישית וכבוד גדול שאבא שלי שולח את הבן שלו, הוא מקווה שהרבה ילכו בדרכו כדוגמא ושיראו שהשד לא נורא, מי שלא לומד בישיבה מקומו לשרת שירות צבאי". ביום חמישי ערכו חבריו של יעקב מסיבת גיוס, ומחר בבוקר הוא יתייצב מרוגש ומלווה בבני משפחתו ויחל את דרכו בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת