ח"כ זועבי: "אסור לכם לחיות בביטחון, לעם כובש אין זכות לחיים נורמליים"

רק שלוש שנים בכנסת, אבל נדמה שאין ישראלי שלא מכיר אותה. אי אפשר להישאר אדיש אליה, היא נמצאת בכל סערה ישראלית-פלסטינית, מהלכת לעיתים על הקו הדק של מה מותר ומה אסור בכללים של מדינה דמוקרטית שרוצה להגן על עצמה. נפגשנו איתה בניסיון להבין עד כמה הפערים גדולים ואם יש אפשרות לדיאלוג בין שני העמים

"חושבים עלי שאני מחבלת, אתה לא יודע שאני טרוריסטית ומחבלת?", כך אומרת בריאיון מיוחד לחדשות סוף השבוע חברת הכנסת חנין זועבי, שגם היא תודה בעצב שהייתה זוכה בתחרות הלא קיימת של האישה השנואה בישראל, כבר בקדנציה הראשונה שלה בכנסת.

היא בכל מקום, מצליחה להתריס, להרגיז, להוציא צופה ישראלי ממוצע משלוותו. מפגינה עם הדגל הפלסטיני, מפליגה עם המרמרה, מתקוטטת עם סדרנית בכנסת, מוציאה מדעתם ח"כים מהימין וישראלים בכלל. ולקינוח - בשבוע האחרון היא הגיעה לחברון שם זכתה לקריאות "מחבלת מנוולת, תמותי כלבה".

"אני לא יידעתי אף עיתונאי על האירוע ובסוף מה הכותרת? 'אף אחד לא יתחתן איתה'". ומה באמת על תכניותיה של זועבי בת ה-43 בנושא? "לא תכננתי לא להקים משפחה, לא תכננתי גם להקים, אני ספונטנית בנושא הזה, מה שיקרה - יקרה".

"אסור לך לחיות בביטחון"

"אל תשמע לערבי הטוב שאתם יצרתם מתוך פחדנות", היא אומרת וממשיכה: "עכשיו בא הזמן שבו הפלסטיני המדוכא מרים את הראש שלו ואומר לך מספיק". את הגישה הזו היא למדה ממייסד בל"ד, חבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה. "שלומו בסדר", היא אומרת ומבהירה: "הוא לא ברח. ישראל חיפשה שעיר לעזאזל אחרי מלחמת לבנון השנייה, וזה היה הוא". נזכיר, בשארה ריגל עבור חיזבאללה בזמן המלחמה.

"יש לך זכות להגדרה עצמית כיהודית", היא אומרת, "אבל לא על חשבוני. זו המולדת שלי וצריך להכיר בזה". "לא מותר לך להיות בביטחון, אין זכות לחיים נורמליים לעם שכובש", היא מוסיפה. "החברה בישראל לא רוצה שלום, חמאס כן רוצה שלום", היא אומרת ללא היסוס.

זועבי נשאלה גם על כך שהיא מסכימה לקבל משכורת מכנסת ישראל, לה נשבעה אמונים, כשמתנוסס שם מגן דוד. "אתה יודע כמה שווה אחוז המשכורת שלי לעומת ערך האדמה שהפקעתם מהמשפחה שלי?", שאלה.

אין שום דבר טוב להגיד על מדינת ישראל

ניסינו להוציא ממנה משהו טוב אחד להגיד על המדינה. "כלום, לא, כלום אין לי", היא אמרה: "אין לי מרכזי תעסוקה או שירותי תעסוקה, אני חיה במדינה אחרת מהמדינה שלך".

ח"כ זועבי מתייחסת גם לניסיונות להביא אותה לריאיון ב"מצב האומה" עם ליאור שליין. "זה מצחיק אותי, אבל עושה לי גם עצוב לעומת מה שאני עוברת". מדוע היא לא מגיעה לאולפן? "כי אין לי חוש הומור", היא מעידה על עצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת