יו"ר קדימה לבני: "מי שלא יקבל את דרכי - מצדי שיחפש לעצמו מקום אחר"

לקראת הפריימריז המתקרב בקדימה, מציגה יו"ר המפלגה קו נוקשה במיוחד כלפי אלו שבחרו שלא להצביע בהצעה לגיוס חובה לשירות צבאי או לאומי. "לא תתקבלנה תופעות כמו ההיעדרות מההצבעה בנושאים קריטיים כל כך למדינת ישראל׳", הזהירה לבני

אין אחדות אמיתית אם לא כולם תורמים לחברה (יח"צ)

יו"ר קדימה ציפי לבני התבטאה היום בחריפות נגד חברי מפלגתה, שבחרו שלא להצביע על הצעת החוק הקוראת לחייב שירות צבאי או אזרחי. במהלך אירוע "שבת תרבות" בחולון אמרה: "מי שלא יקבל את דרכי ואת ההחלטות שמייצגות את מצע קדימה ואת ציבור הבוחרים שלה - מצידי שיחפש לעצמו מקום אחר".

לבני הדגישה במהלך דבריה: "כשקדימה נלחמת על החלטה עקרונית ומרכזית במצע שלה באמצעות הצעות חוק שמחייבות כל אזרח לשרת בשירות צבאי או אזרחי או לאומי, וחלק מחברי קדימה לא באים להצביע כי זה לא מתאים להם פוליטית - זו תופעה פסולה שלא תמשך ולא תחזור על עצמה".

"כל חבר כנסת עושה את השיקולים האישיים שלו, אבל הציבור רואה את הכל. לאחר נצחוני בפריימריז, מי שלא יקבל את דרכי ואת ההחלטות שמייצגות את מצע קדימה ואת ציבור הבוחרים שלה - מצידי שיחפש לעצמו מקום אחר. לא תתקבלנה תופעות כמו ההיעדרות מההצבעה בנושאים קריטיים כל כך למדינת ישראל׳", הזהירה לבני.

לדברי יו"ר האופוזיציה: "בשביל לקבוע ששוויון מחייב שירות של כל אזרח לא צריך את בית המשפט העליון. להיתלות בבג"ץ כדי לקבל החלטות זו היעדר מנהיגות. הקבוצה המשלמת מיסים, העובדת והמשרתת מחזיקה על גבה את שאר הציבור וזה בלתי מתקבל על הדעת. יש מקום לעולם הישיבות במדינה, אני מאמינה בזה, אבל הן הפכו להיות מקלט לאנשים שלא משרתים ולא עובדים ויכולים לעשות את זה".

לבני: "השתיקה הישראלית לא ראויה"

"אין אחדות אמיתית אם לא כולם תורמים לחברה - גם יהודים גם ערבים גם חילונים גם חרדים, בשירות צבאי או אזרחי או לאומי. השטיקים הפוליטיים, שקיימים גם בקרב חלק מחברי מפלגתי, שמחשבים את החישובים של המפלגות החרדיות ולכן לא באמת פועלים נגד זה ולא משנים את זה- הם פסולים והם פוגעים ביכולת של העם הזה להתאחד באמת", הוסיפה לבני.

בנוסף, התייחסה לבני לאירועים האחרונים בסוריה, ותקפה את המדיניות של ישראל: "ישראל צריכה לחבור לעולם המערבי והחופשי, ולגנות את הטבח היומיומי שמצבע אסד בבני עמו. על ממשלת ישראל לקבוע שעל בשאר אסד לעזוב את תפקידו ולהשתתף באופן פעיל בפעילות ההומניטרית שיוזמים גופים בינלאומיים למען אזרחי סוריה".

לדבני ציינה כי "השתיקה הישראלית לא ראויה עקרונית ומוסרית. ישראל ניצבת בפני אפשרות של ממש להקים מחדש את המחנה הפרגמטי במזרח התיכון נגד אסד ונגד אירן ואסור לה להחמיץ אותה".

בסביבתו של ח"כ שאול מופז מציינים, כי מופז נעדר מההצבעה עקב השתתפותו באזכרה השנתית למפקד סיירת צנחנים איתן בלחסן, חברו הקרוב שנהרג בשנת 1999

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת