נתניהו הציע לדרעי את תיק התחבורה

ראש הממשלה נועד עם יו"ר ש"ס והציע לו את התיק - ככל הנראה בשל כוונתו לתת את מינהל התכנון ליו"ר כולנו משה כחלון. דרעי טרם השיב להצעה. שלשום נועד נתניהו עם כחלון בפגישה שהוגדרה "מכרעת"

נתניהו הציע לדרעי את תיק התחבורה (פלאש 90, מרים אלשטר)

בדרך לפשרה? ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע ליושב ראש ש"ס אריה דרעי את תיק התחבורה, ככל הנראה בשל כוונתו להעניק את מינהל התכנון ליושב ראש כולנו משה כחלון. דרעי טרם השיב להצעה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כל ההערכות במערכת הפוליטית, דרעי אמור היה להתמנות לתפקיד שר הפנים, הכולל גם את מינהל התכנון. כחלון, שצפוי להתמנות לתפקיד שר האוצר, דרש לקבל לידיו את מינהל התכנון במסגרת מה שהגדיר "כלי עבודה" להוצאה לפועל של שורת רפורמות כלכליות.

העובדה שדרעי טרם השיב סופית להצעת נתניהו היא שמונעת בשלב זה סיכום סופי עם כחלון. שלשום נפגשו כחלון ונתניהו למה שהוגדר על ידי מקורבים "פגישה מכרעת". על פי הדיווח, השניים סיכמו ביניהם את כל סוגיות הליבה ולא נותרו ביניהם מחלוקות מהותיות.

יקבל גם את מינהל התכנון? (רויטרס)

על פי הדיווח, אחת הסוגיות היחידות שנותרה פתוחה בפגישה היא עתיד מינהל התכנון. נתניהו טרם החליט האם המינהל יישאר בידי משרד הפנים או שיימסר לכולנו בתמורה לחבילת פיצוי לדרעי. גורמים בש"ס אמרו כי הם "לא מתעסקים בתיקים ועדיין לא סיכמנו את הנושאים הכלכליים והחברתיים". הם הוסיפו כי במפלגה "ממתינים שצוות המשא ומתן יתקדם ורק לאחר מכן נתקדם עם התיקים. זה לא יקרה בשבוע הקרוב".

במהלך הפגישה ליבנו כחלון ונתניהו סוגיות רבות אחרות, בהן נושאי חקיקה שונים, תיאום בנושא המדיני-ביטחוני והסכמה על תקציב דו-שנתי עד לשנת 2017 לפחות.

בהכנת הידיעה השתתף יאיר שרקי.