נתניהו נפגש עם ר': "מבין שעברה עליך תקופה קשה"

ראש הממשלה נועד עם העובדת שנפלה קורבן למסכת ההטרדות מצד ראש הלשכה הפורש, נתן אשל. הוא ביקש "לחזק את ידיה". בינתיים, ממשיכה הפרשה לגבות מחיר גם ממנה: היא תיעדר מפמלייתו של נתניהו שתצא לארצות הברית בימים הקרובים

בזמן שהסערה סביב השלכות פרשת ההטרדות נמשכת, התפנה הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו להיפגש עם מי שנפלה קורבן למעשיו של ראש לשכתו הפורש - נתן אשל. בשיחה שקיים נתניהו עם העובדת, ר', אמר לה כי הוא "מחזק את ידיה" וכן כי הוא "מבין שעברה עליה תקופה קשה".

צעד זה של נתניהו בא, ככל הנראה, גם בעקבות הביקורת הציבורית שנמתחה עליו - בשל חוסר הגיבוי שהעניק לשלושת בכירי לשכתו שהעבירו את התלונה על מעשיו של נתן אשל ליועץ המשפטי לממשלה ובחרו שלא לשתפו בסוד הדברים. לכך מצטרפות גם מילות הגיבוי והבעת ההוקרה שאמר לאשל עם עזיבתו.

אלא שלמרות גילוי הסולידריות עם מצבה, מקשה המתח בלשכת ראש הממשלה על ר' לשוב לעבודתה כסדרה. בעוד כמה ימים ימריא נתניהו לביקור חשוב בכנס איפא"ק בארצות הברית. ר', שמתוקף תפקידה הייתה אמורה לנסוע כחלק מהמשלחת, תיאלץ להיעדר ממנה בשל רצונה לשמור על פרטיותה.

הערב: דובר חמישי לנתניהו בשלוש שנים

ביקורו של נתניהו בארצות הברית נקבע ל-5 במרס. לפחות כרגע ובניגוד ל-ר', נמצא ברשימת הנוסעים מזכיר הממשלה, צבי האוזר - שלא ברור האם עד לאותו המועד ישרוד בתפקידו.

כיממה אחרי שפרשת נתן אשל הביאה לפרישה נוספת בלשכת ראש הממשלה, הפעם - של ראש מערך ההסברה הלאומי, ד"ר יועז הנדל, מונה הערב לירן דן, מנהל יחידת התקשורת במשרדו של נתניהו, למלא את מקומו. לדן קדמו הנדל, יוסי לוי, גידי שמרלינג וניר חפץ, שמונה לתפקיד ביוני 2009.

בהודעה מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו "סיכם עם ראש מערך ההסברה הלאומי, ד"ר יועז הנדל, את סיום עבודתו. הוא הודה לו על תרומתו הרבה להסברה של מדינת ישראל בארץ ובעולם".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת