בחירות 2015: השמות המחוזרים ביותר בפוליטיקה

בין השמות הרבים שהועלו בימים האחרונים כמועמדים פוטנציאליים להצטרפות לפוליטיקה, עלו גם שמותיהם של של פרקליט הצמרת ציון אמיר, ראש מועצת אשכול חיים ילין, רמי לוי ואלוף במיל' יואב גלנט. האם המועמדים הלוהטים ביותר ייענו להצעות ויתמודדו בבחירות הבאות?

הקדמת הבחירות המהירה והטלטלה הפוליטית שקדמה לה, מובילות מפלגות רבות לחזר בעיקשות אחר מספר דמויות מוכרות ומוערכות - בניסיון למשוך אותם לחיים הפוליטיים, ולגרוף בזכותם עוד מנדטים. הכתבה המלאה שודרה הערב (חמישי) בתכנית "שש" עם עודד בן עמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבורסת השמות של מערכת הבחירות הנוכחית כבר הוזכרו אנשים כמו הכלכלן פרופ' מנואל טרכטנברג, ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, האלוף במילואים יואב גלנט, ראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין וגם איש העסקים רמי לוי.

אך לעומת מרבית האישים המחוזרים, שמעדיפים להשאיר את כוונותיהם הפוליטיות בערפל, עורך הדין המצליח ציון אמיר - שכבר דווח על פגישותיו עם משה כחלון - סיפר בפתיחות לב על שאיפותיו הפוליטיות ועל לבטיו.

עו"ד ציון אמיר (חדשות 2)

"אנשים ראויים מדירים את רגליהם מהשדה הפוליטי"

"אני חושב ברצינות על כניסה לחיים הפוליטיים אבל לא קיבלתי החלטה סופית", אמר עו"ד אמיר בשיחה עם חדשות 2 Online. "אם הבחירות היו מתקיימות במועדן בעוד 3-4 שנים לא הייתה לי התלבטות, וגם תכננתי לעשות מהלך שכזה באופן הדרגתי ומסודר. אבל הבחירות שנפלו עלינו תפסו אותי לא מוכן, והעובדה שזה קורה בחטף הופכת את ההחלטה הזאת ללא פשוטה".

באופן כללי, ומבלי להזכיר את החלטתו שלו, בירך עו"ד ציון אמיר על כניסתם של אנשי עשייה לחיים הפוליטיים: "הייתי שמח מאוד לראות אנשים טובים שמגיעים לחיים הציבוריים מעמדה של עשייה מוכחת. היום הרבה אנשים ראויים מדירים את רגליהם מהשדה הפוליטי ונמנעים מלהיכנס לפעילות בגלל הדימוי שיש לפוליטיקה בכלל ולפוליטיקאים בפרט".

יביא את עו"ד אמיר לפוליטיקה? כחלון (חדשות 2)

"אני חושב שדווקא בתקופה כזאת של חוסר משילות ושל פילוג קיצוני בחברה הישראלית, פילוג שיכול לסכן את הלכידות החברתית, צריך אנשים שיסכימו להפסיק לעשות למען עצמם, ולצאת לשירות מילואים מתמשך בשירות הציבורי", הסביר עו"ד אמיר.

גם מי שכיהן כאלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, לא הכחיש כי גורמים פוליטיים יצרו עמו קשר במהלך השבועות האחרונים. "אני יכול להגיד שקיבלתי מספר פניות בעניין", אמר גלנט, שהותיר את כוונותיו מעורפלות. "אני לא מתכוון להתייחס לזה בשלב זה".

קיבל פניות. גלנט (עזרי עמרם, חדשות 2)

מלבד גלנט ועורך הדין אמיר, עלה גם שמו של ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין כמועמד מבוקש עבור מפלגות רבות, לאחר שבשנים האחרונות תקף בחריפות את מדיניותו של ראש הממשלה נתניהו. בשיחה עם חדשות 2 Online בחר דיסקין שלא להתייחס להערכות לפיהן הוא שוקל את האפשרות שיצטרף לפוליטיקה. גם בנוגע לשאלה האם הוא קיבל פניות בעניין סירב דיסקין לענות.

פרופ' טרכטנברג: "בינתיים אני מתעמל, לא רץ"

הרבנית עדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף, שנחשבת למבוקשת בקרב המפלגות החרדיות, אמרה כי היא עדיין לא יודעת אם תתמודד לכנסת. "אני מקווה עד אמצע השבוע הבא להחליט סופית ואז כולם ידעו", היא ציינה.

פרופ' מנואל טרכטנברג הדגיש כי בשלב זה האפשרות כי ירוץ לפוליטקה לא רלוונטית. "אני בינתיים מתעמל, צריך כושר הרי", השיב מי שעמד בראש הוועדה לטיפול ביוקר המחיה.

אלוף במיל' גיורא איילנד, מי ששימש כראש אגף המבצעים בצה"ל אמר סירב להתייחס לנושא. "בשפה של דיפלומטים אז התגובה היא שאין תגובה בינתיים", הבהיר איילנד. "כל אחד יכול להבין מה שהוא רוצה מזה".