נתניהו על פרשת אשל: לא ראוי שהסתירו ממני

נתניהו מתייחס לראשונה לפרשת ההטרדה של נתן אשל ולמתיחות בלשכתו שהביאה את ראש מערך ההסברה להתפטר אמש. "לא ראוי שראש המערכת אינו יודע שדבר מרכזי כזה מתרחש וצריך לקרוא על זה בעיתונים", צפו בדבריו

פחות מיממה לאחר הפרסום הראשון במהדורה המרכזית על התפטרות ראש מערך ההסברה בלשכת ראש הממשלה, יועז הנדל, מתייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למשבר הקשה שעוברת לשכתו, בעקבות פרשת נתן אשל. "לא ראוי שראש המערכת, בכל מערכת, אינו יודע דבר מרכזי שכזה המתרחש בלשכתו וצריך לקרוא על זה בעיתונים", אומר נתניהו בתשובתו לשאלה שהופנתה אליו במהלך תדרוך העיתונאים בנושא מסקנות ועדת הריכוזיות במשק. את הדברים העברנו בשידור חי באתר האינטרנט של חדשות 2.

"גזרתי על עצמי שלא לומר דבר במהלך בדיקת הפרשה", אמר נתניהו בפנים כעוסות. "חיכיתי לסיומה, וכעת אומר שבכל מערכת ראוי שאם יש חשש להטרדה - צריך לפנות מיד לרשויות החוק המוסמכות לטפל בכך. זו תמיד הייתה הגישה שלי, וזו גם הגישה שלי היום".

"אבל מה שלא ראוי", המשיך נתניהו בכעס, "הוא שראש המערכת אינו יודע שדבר מרכזי כזה מתרחש וצריך לקרוא על זה בעיתונים". על המשבר בלשכתו אמר נתניהו: "זה מצב קשה, כואב, לא נוח ולא נעים. זה כואב מבחינה אנושית, אבל בני אדם מוצאים את הדרך להתגבר על דברים כאלה. הלוואי שזה היה האתגר הכי גדול שעומד בפנינו - אבל יש למדינת ישראל אתגרים גדולים יותר".

נתניהו נזף ביועציו

ד"ר יועז הנדל, ראש מערך ההסברה הלאומי של נתניהו, הודיע אמש במפתיע על התפטרותו. ההתפטרות באה על רקע חשיפת פרשת ההטרדה של ראש סגל הלשכה, נתן אשל.

בשיחות אישיות מתח לאחרונה נתניהו ביקורת על הבכירים, הנדל ביניהם, שהעבירו את דבריה של העובדת ר' לבדיקת נציבות שירות המדינה. "אני מאוכזב מכם שהסתרתם ממני את המידע למשך תקופה של יותר מחודש", התלונן ראש הממשלה והוסיף: "הייתם צריכים לפנות אליי קודם והייתי נוהג בדיוק כמוכם ופונה ליועץ המשפטי לממשלה. כל תלונה על הטרדה צריכה להיבדק ברצינות. איבדתי בכם את האמון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת