אלי ישי: "תרומת בני הישיבות ברורה לכל יהודי מאמין"

בעקבות החלטת בג"ץ צפוי להשתנות חוק טל שפטר עד כה תלמידי ישיבות מגיוס לצה"ל. יו"ר ש"ס מבהיר בתגובה שגיבוש החוק החדש ייעשה בשיתוף עם משרד הביטחון ומשרד המשפטים כדי למצוא פיתרון מספק, אך מבהיר כי יש להסדיר את מעמד לומדי התורה ובני הישיבות, "שתרומתם לעם היהודי ולמדינת ישראל ידועה וברורה לכל יהודי מאמין"

אחרי הסערה שעוררה החלטת שופטי בג"ץ, לפיה אין להאריך את חוק טל הפוטר תלמידי ישיבות מגיוס לצה"ל, מבינים במערכת הפוליטית שההכרעה תאלץ את המפלגות למצוא מכנה משותף באחד הנושאים הטעונים בחברה הישראלית.

"לאחר שנלמד את פסיקת בג"ץ, שחלק משופטיו החליטו שחוק טל אינו מספק, נגבש חוק חדש יחד עם משרד הבטחון ומשרד המשפטים", אמר יו"ר ש"ס אלי ישי בתגובה להחלטה הדרמטית. לדבריו, "החוק יסדיר את מעמדם של לומדי התורה ובני הישיבות, שתרומתם לעם היהודי ולמדינת ישראל ידועה וברורה לכל יהודי מאמין".

עם פרסום הכרעת הדין, פנה יו"ר ש"ס לראש הממשלה בנימין נתניהו ושחח עמו בטלפון על ההשלכות של ההחלטה הדרמטית. השניים קבעו להיפגש בהמשך ולדון בנושא.

תשעה שופטי בית המשפט העליון פרסמו את פסק הדין בנושא החוק שעוסק בפטור לבני ישיבות מגיוס לצה"ל, וקבעו כי הוא לא ימשיך במתכונתו הנוכחית, וכי הכנסת לא תוכל להאריך את תוקפו בהצבעה שנקבעה לאוגוסט הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת