יועז הנדל, ראש מערך ההסברה של רה"מ, התפטר

בעקבות חשיפת פרשת נתן אשל והמתיחות הגוברת בלשכת נתניהו, הודיע הערב במפתיע ראש מערך ההסברה של ראש הממשלה יועז הנדל על התפטרותו מתפקידו. רה"מ אמר כי הוא מאוכזב מבכירי לשכתו בכל הנוגע לפרשת אשל

משבר קשה בלשכת נתניהו: ד"ר יועז הנדל, ראש מערך ההסברה הלאומי של נתניהו, הודיע הערב במפתיע על התפטרותו. ההתפטרות באה על רקע חשיפת פרשת ההטרדה של ראש סגל הלשכה, נתן אשל.

בשיחות אישיות מתח לאחרונה נתניהו ביקורת על הבכירים, הנדל ביניהם, שהעבירו את דבריה של העובדת ר' לבדיקת נציבות שירות המדינה. "אני מאוכזב מכם שהסתרתם ממני את המידע למשך תקופה של יותר מחודש", התלונן ראש הממשלה והוסיף: "הייתם צריכים לפנות אליי קודם והייתי נוהג בדיוק כמוכם ופונה ליועץ המשפטי לממשלה. כל תלונה על הטרדה צריכה להיבדק ברצינות. איבדתי בכם את האמון".

בעקבות שיחה זו והאווירה העכורה בלשכת ראש הממשלה,הודיע הנדל על התפטרותו.

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' אמרה בתגובה לדברים כי "התנהגותו המשפילה והברוטלית של רה"מ נתניהו כלפי מזכיר הממשלה צבי האוזר כפי שנקלטה במצלמות ערוץ 2, רגע אחרי היוודע על סילוקו של נתן אשל משירות המדינה - היא בלתי נסבלת וראויה לכל גינוי. המסר היוצא מלשכת רה"מ הערב, במיוחד לאור התפטרותו של יועז הנדל, הוא כי מי שיסייע לאישה שהוטרדה במקום עבודתה יזכה לגינוי והדחה. זהו מסר מסוכן המפקיר נשים למטרידים ומטיל אימה על כל הגברים ההגונים אשר מבקשים לנהוג על פי החוק ועל פי הצדק ולסייע לנשים מוטרדות. המסר מסוכן שבעתיים כאשר הוא מרה"מ".

גם יו"ר האופוזיציה תקפה את התנהלותו של נתניהו בפרשה ואמרה כי היא "מעידה על סולם ערכים לקוי של ראש ממשלת ישראל. במקום לשבח את אלה שהגנו על המוטרדת - מי שנהג נכון משלם במחיר משרתו. המסר של נתניהו למוטרדות - אל תתלוננו, למתלוננים - תשתקו. לא כך נוהג מי שמתיימר להוות דוגמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת