גורמים ביש עתיד: "בקואליציה הציעו לפירון להתפצל כדי למנוע בחירות"

גורמים ביש עתיד טוענים כי ביממה האחרונה פנו גורמים ממפלגות הקואליציה לשר החינוך ולח"כים נוספים והציעו להם להתפצל ולהישאר בממשלה. לדברי הגורמים, פירון דחה את ההצעה. לשכת נתניהו: לא פועלים לפלג, מדובר בספין פוליטי

קיבל הצעה להישאר בממשלה. פירון (פלאש 90)

כך ניסו להקים ממשלה צרה? גורמים במפלגת יש עתיד טוענים היום (חמישי) כי בקואליציה ניסו לפלג את הסיעה על מנת להקים ממשלה בת 61 חברי כנסת, שלא תכלול את שר האוצר המפוטר יאיר לפיד. על פי הגורמים, בקואליציה הציעו לשר החינוך המתפטר שי פירון ולח"כים אחרים ביש עתיד להישאר בממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הגורמים, ביממה האחרונה פנו אליהם גורמים ממפלגות הקואליציה והציעו לשר להתפלג מיש עתיד ולהישאר בממשלה באופן שימנע את הבחירות. הגורמים הוסיפו כי פירון דחה את ההצעה ועדכן מיד את יו"ר יש עתיד, שר האוצר היוצא יאיר לפיד בנושא.

גורמים פוליטיים אחרים ציינו כי מטרת המהלך היא ליצור קואליציה של 61 חברי כנסת, יחד עם חלק מסיעת יש עתיד, התנועה וישראל ביתנו. ההערכה ההיא שליברמן לא ייתן את ידו למהלך, אם כי נעשו גישושים גם אצלו בנושא.

ממפלגת "יש עתיד" נמסר כי היוזמה לפילוג המפלגה היא "עוד ניסיון היסטרי ועלוב של הפוליטיקה הישנה כדי למנוע את מה שנתניהו פוחד ממנו - בחירות. ראש הממשלה בפאניקה. הוא יודע שהוא הולך לאבד את הכיסא שלו בבחירות הבאות ועושה כל מאמץ אפשרי למנוע אותן. מפלגת יש עתיד בשלמותה תמשיך לפעול, יחד, למען הציבור".

מלשכתו של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו נמסר בתגובה: "ראש הממשלה בנימין נתניהו אינו פועל לפלג את יש עתיד. מדובר בספין פוליטי עלוב המשקף את הפאניקה שאחזה בשר האוצר הכושל לפיד".

לפיד בפרידה מאנשי משרדו, היום (חדשות 2)

בשעות הצהריים נפרד שר האוצר המפוטר ממשרד האוצר. לפיד הדגיש כי לא יתייחס בדבריו למחר, והתמקד בסיכום הקדנציה שלו במשרד עם עקיצות קלות לקודמיו. "אסור לתת למשרד האוצר לחזור לימים הלא טובים כשיכולת לראות את האינטרסים הפוליטיים בכל פינה", אמר לעובדיו.

"תשמרו על האינטגריטי של המשרד הזה, כי כלכלה זה כסף ויש שיקולים שלפעמים אנחנו לא יודעים ואנחנו צריכים לדעת", הוסיף לפיד. "אני אדם אחר אחרי החוויה כאן, לימדתם אותי בשיעור איך פועלים. כשאני אצא לאוטו ואסתכל אחורה רווחתם שלומם ונמצאות בידיים הטובות ביותר".