שר הביטחון ברק: "שר האוצר לא יחליף את הרמטכ"ל"

במהלך ישיבת סיעת העצמאות הגיב שר הביטחון אהוד ברק, לביקורת שהשמיע אתמול שר האוצר שטייניץ. "פקיד בכיר ככל שיהיה באוצר, איננו יכול להחליף את הרמטכ"ל בקבלת ההחלטות שבאחריותו", הדגיש ברק

המאבק על תקציב הביטחון נמשך: השר אהוד ברק תוקף היום בחזרה את שר האוצר יובל שטייניץ, שהתבטא אתמול בחריפות נגד משרד הביטחון.

במהלך ישיבת סיעת העצמאות אמר ברק בעוקצנות: "אין לנו שום דבר נגד שקיפות. יש לנו התנגדות ותמשיך להיות לנו התנגדות לכך שפקיד בכיר ככל שהיה באוצר, לצורך העניין גם לא שר האוצר, איננו יכול להחליף את הרמטכ"ל בקבלת ההחלטות שבאחריותו".

בצה"ל ממשיכים לטעון שחסרים ארבעה מיליארד שקלים לתקציב, ואם אלה לא יתקבלו עד אפריל - הדבר יגרום לביטול אימונים ולדחיית הצטיידות במערכת כיפת ברזל.

שטייניץ: "מסע הפחדות ואיומים חסר תקדים"

על רקע הפרסומים לפיהם הקיצוץ בתקציב הביטחון יפגע באימוני צה"ל ובמוכנות המבצעית, תקף אתמול שר האוצר יובל שטייניץ בחריפות את התנהלות משרד הביטחון.

בפתח ישיבת הממשלה טען שטייניץ כי "משרד הביטחון מנהל מסע הפחדות ואיומים חסר תקדים". עוד טען שר האוצר כי מדובר בקמפיין מטעה זאת לאור העובדה ש"מערכת הביטחון קיבלה תוספת של מיליארדי שקלים".

שטייניץ הוסיף ומחה: "זה לא צבא שיש לו מדינה אלא מדינה שיש לה צבא ויש כאן ניסיון לעוות את הדיון הרציונלי על סדר העדיפויות". לדברי שטייניץ, "תמיד אין מספיק כסף, לא לביטחון ולא לחינוך ולא לרווחה, אבל קמפיין כזה של הדלפות מקצינים בצבא הוא קמפיין שיש בו הטעיה כי בפועל מערכת הביטחון קיבלה תוספת של מיליארדים".

"אנחנו חיים בדמוקרטיה, בה לא הצבא קובע את סדר העדיפויות. ממשלת ישראל הכריעה על סדר העדיפויות ובמדינה דמוקרטית הצבא מצדיע להכרעת הממשלה ולא מערער על החלטת הממשלה דרך הדלפות בתקשורת ומסע אימים נגד הממשלה", הוסיף שטייניץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת