קבלת פנים סוערת לנשיא פרס בנצרת: "לא רוצים רוצחים"

כרזות נאצה, תמונות מהטבח בכפר כנא ודגלי פלסטין היו חלק מקבלת הפנים הזועמת שחיכתה לנשיא פרס במהלך ביקורו בנצרת הבוקר. המפגינים הניפו שלטים עליהם נכתב "פרס אישיות לא רצויה בנצרת", וקראו לנשיא לסיים את ביקורו בעיר לאלתר. עשרות שוטרים מלווים בשוטרים איבטחו את הביקור והפרידו בין המפגינים לפמליית הנשיא

מפגינים נגד הנשיא, הבוקר (חדשות 2)

עשרות שוטרים אבטחו הבוקר את ביקורו של נשיא המדינה שמעון פרס בנצרת, שלווה בהפגנות סוערות נגדו. עשרות פעילים של בל"ד הפגינו נגד ביקורו של הנשיא יחד עם תושבי העיר הצעירים, והניפו שלטים נגד פרס בהם נכתב: "לא רוצים רוצחים בנצרת".

לצד השלטים, המפגינים הציגו גם תמונות מהטבח בכפר כנא בלבנון. בנוסף, חלק מהצעירים הניפו דגלי פלסטין וקראו לנשיא לעזוב את המקום לאלתר. על אחד השלטים נכתב במפורש: "פרס הוא אישיות לא רצויה בעיר נצרת".

יחידה של שוטרים וכלבנים הרחיקה את המפגינים מפרס, שביקר בשני מוקדים בעיר. תחילה הגיע פרס לבית ספר בעיר ולאחר מכן ביקר במרכז על שם המשורר מחמוד דרוויש, שם הוא נפגש עם ילדים והקריא להם סיפורים. בהמשך, נפגש הנשיא עם ראש עיריית נצרת ראמי ג'רייסי.

השוטרים התכוננו להפגנות נגד פרס, בעקבות קולות שנשמעו בעיר בימים האחרונים להחרים את ביקורו המתוכנן. עד ההורים הארצי של בתי הספר הערבים קרא לעיריית נצרת שלא לערב את תלמידי בתי הספר בקבלת הפנים לנשיא המדינה. אחד ההורים אף ציין כי "איני מעוניין שינצלו את הבן שלי לצורך קבלת פניו של מי שהיה אחראי על הריגתם של תושבים פלסטינים ולבנונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת