שטייניץ נגד משרד הביטחון: מנהל מסע הפחדות ואיומים חסר התקדים

שר האוצר שוב משיב אש ויוצא למתקפה נגד התנהלות מערכת הביטחון בכל הנוגע לתקציב. "אנחנו חיים בדמוקרטיה, בה לא הצבא קובע את סדר העדיפויות", מדגיש שטייניץ, "ממשלת ישראל הכריעה על סדר העדיפויות - ובמדינה דמוקרטית הצבא מצדיע להכרעת הממשלה"

השר שטייניץ יוצא למתקפה (רויטרס)

על רקע הפרסומים לפיהם הקיצוץ בתקציב הביטחון יפגע באימוני צה"ל ובמוכנות המבצעית, תוקף הבוקר שר האוצר יובל שטייניץ בחריפות את התנהלות משרד הביטחון.

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר טען שטייניץ כי "משרד הביטחון מנהל מסע הפחדות ואיומים חסר תקדים". עוד טען שר האוצר כי מדובר בקמפיין מטעה זאת לאור העובדה ש"מערכת הביטחון קיבלה תוספת של מיליארדי שקלים".

שטייניץ הוסיף ומחה: "זה לא צבא שיש לו מדינה אלא מדינה שיש לה צבא ויש כאן ניסיון לעוות את הדיון הרציונלי על סדר העדיפויות". לדברי שטייניץ, "תמיד אין מספיק כסף, לא לביטחון ולא לחינוך ולא לרווחה, אבל קמפיין כזה של הדלפות מקצינים בצבא הוא קמפיין שיש בו הטעיה כי בפועל מערכת הביטחון קיבלה תוספת של מיליארדים".

"אנחנו חיים בדמוקרטיה, בה לא הצבא קובע את סדר העדיפויות. ממשלת ישראל הכריעה על סדר העדיפויות ובמדינה דמוקרטית הצבא מצדיע להכרעת הממשלה ולא מערער על החלטת הממשלה דרך הדלפות בתקשורת ומסע אימים נגד הממשלה", הוסיף שטייניץ.

נתניהו על ד"ר יהודה דוד: גיבור ישראלי

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להשלכות השינויים בתקציב מערכת הביטחון והאיומים לסגור את גבעת התחמושת בשל אי העברת כספים להפעלת אתר ההנצחה. "דיברתי עם שר האוצר, גבעת התחמושת לא תיסגר ואנו נמצא את התקציב לכך", אמר ראש הממשלה והדגיש את החשיבות בשימור מורשת לוחמי ישראל.

נתניהו עדכן גם כי שוחח עם ד"ר יהודה דוד, שזוכה מתביעת דיבה על רקע פרשת מותו של הילד מוחמד א-דורה, וכינה אותו "גיבור ישראלי".

"הוא נלחם במשך חמש שנים במערכה משפטית קשה", ציין ראש הממשלה, "הניצחון שלו הוא לא רק ניצחון אישי אלא ניצחון של האמת וניצחון על מסכת האשמות של התעמולה הפלסטינית לפיה ישראל תמיד אשמה כל עוד לא מוכח אחרת וכאן הוכח אחרת.

"זו דוגמה אישית של יהודי גאה שנלחם בדבקות בלתי רגילה על האמת וניצח. אני מסיר בפניו את הכובע. אני יודע שכל השרים נרתמו בשנים האלה למאמץ הזה אני מברך גם אותם ואת עם ישראל בניצחון החשוב הזה", דבר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת