ש"ס משיבה ללפיד: "חירף נפשו בעיתון"

גם במפלגתו של השר אלי ישי שמעו היום את נאומו הפוליטי הראשון של יאיר לפיד, בו תקף את המפלגות החרדיות ובהן את ש"ס, ולא נשארים חייבים. "הוא מנסה בלהטוטי לשון לאחז את עיניו של הציבור", נמסר

ישי יו"ר ש"ס ולפיד

לאחר שתקף היום בנאומו הפוליטי הראשון בחריפות את מפלגת ש"ס, משיבים הערב במפלגה אש לעבר יאיר לפיד.

"יאיר לפיד כמי שחירף נפשו וסיכן עצמו למען המדינה בעת שירותו בעיתון 'במחנה', וכאחד שהשכלתו הלימודית פחותה מההשכלה המוקנית ברשת החינוך של תנועת ש"ס, מנסה בלהטוטי לשון לאחז את עיניו של הציבור", נמסר מהמפלגה.

מוקדם יותר אמר לפיד כי "הילדים שלכם לא יכולים לקנות דירה - פשוט ככה. הם חיים במדינה שכאשר הם נמצאים בה בצבא - אחרים מקבלים דירה בחינם, מדינה מסואבת פוליטית, שבתית, וכזו שרבנים קיצונים מכניעים אותה". הוא הוסיף: "אנחנו נחנקים בידי כאלה שלא עושים שירות לאומי, לא משרתים בצבא לא משלמים מסים - וחיים על חשבוננו".

"למי שייכת המדינה? לא למפלגות שמשתלטות על ועדת הכספים"

"הייתה לי השפעה גדולה, הרווחתי יפה, וכל אדם שפוגש אותי מאז שעזבתי את הטלוויזיה אמר לי 'למה אתה צריך את זה?'. האמת, שהייתי צריך לעשות את זה הרבה קודם". כך פתח יאיר לפיד את נאום הבחירות הפומבי הראשון שלו, בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים המתקיים באילת.

הוא המשיך, "כבר הרבה זמן מציקה לי השאלה של מי המדינה ולמי היא שייכת? אז אני רוצה לענות. המדינה לא שייכת לקבוצות אינטרסים, לא ללוביסטים ולא לטייקונים שרוצים תספורת על כספי הפנסיה שלנו. היא לא שייכת גם למפלגות שמשתלטות על ועדת הכספים ומאיימות בפירוק הממשלה, וגם לא לזורקי אבנים ואנשים שמאיימים על קצינים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת