"חוק הזנות" עבר בקריאה טרומית בכנסת

הכנסת הצביעה היום בעד הצעת החוק שתשלח אדם שצרך שירותי מין ל-6 חודשי מאסר. 28 חברי כנסת תמכו בהצעת החוק בהצבעה שנערכה בקריאה טרומית. איש מהנוכחים לא התנגד

החוק שמאיים לחסל את "תעשיית הזנות" בישראל עבר בקריאה טרומית בהצבעה שנערכה בצהריים בכנסת. במסגרת הצעת החוק, אדם שיקבל שירותי מין מזונה וייתפס, עלול להישלח למאסר של עד שישה חודשים.

28 חברי כנסת תמכו בהצעת החוק, מבלי שאיש מהנוכחים במליאה התנגד. בשלב הבא, הוא יובא לשתי הצבעות נוספות עד לאישורו הסופי.

מוקדם יותר הבוקר דנה הוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת בהשלכות החוק בהשתתפות ח"כ אורית זוארץ (קדימה) שיזמה את החוק, שיגן על הנשים שנקלעו למעגל הזנות ומתקשו לצאת ממנו. "כשנכנסתי לתפקידי כיו"ר הוועדה למאבק בסחר בנשים ונחשפתי לתופעה, שאלתי - הזוהי המדינה היהודית הדמוקרטית?" פתחה יו"ר הוועדה ח"כ אורית זוארץ את הדיון היום על הטלת אחריות פלילית על לקוחות זנות, לקראת הצבעה טרומית על החוק היום במליאה. "כנבחרי ציבור עלינו להגן על כבוד האדם".

שר המשפטים יעקב נאמן הביע את תמיכתו בחוק, אך הביע חשש מהשלכות שלו על מצב הנשים בישראל. "יש חשש שהחוק יביא לירידת התופעה למחתרת, ודבר זה עלול להרע את מצב הנשי העוסקות בזנות", אמר השר והוסיף כי ההצעה לא מציעה שום אלטרנטיבה לשיקום הנשים עצמן. למרות זאת, הוא הדגיש שהממשלה עדיין תומכת בהצעה, וציין כי היא תובא להמשך חקיקה בוועדת השרים. בתגובה אמרה ח"כ זוארץ שיש לבחון פתרונות לטיפול בנשים שייצאו ממעגל הזנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת