נציגי ועד הרכבת: "מנסים להשבית ולחסל אותנו"

יו"ר ועד עובדי הרכבת טוענת שהנהלת הרכבת מנהלת קמפיין נגד הוועד כדי לייצר לו תדמית שלילית. "לא אמרתי לאף עובד לא להגיע לעבודה ואני מוכנה להיבדק על כך בפוליגרף", זעקה אדרעי בדיון בכנסת. צפו

ועדת הכלכלה של הכנסת דנה הבוקר בהתנהלות של חברי ועד הרכבת, שנענשו אמש לאחר שביזוי את בית הדין האזורי לעבודה ונקנסו בעשרות אלפי שקלים. את הדיון אנו מעבירים בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

יו"ר הוועד גילה אדרעי שנכחה בדיון, התלוננה על המתקפה נגד ועד העובדים שנלחם על זכויות במסגרת האפשרויות החוקיות שניתנות לו לדבריו. "אנחנו מכבדים את ההסתדרות ואת כבוד בית המשפט, ופועלים לפי הנהלים. לא התקשרתי לאף עובד ואמרתי לו לא להגיע לעבודה ואני מוכנה לעבור בדיקת פוליגרף על זה", אמרה.

נציג נוסף מטעם ועד העובדים טען שבית הדין מנסה לחסל את ועד העובדים ולחסל אותו. "אמרו לנו שיש הוראה של הנהלת הרכבת לא להוציא את הרכבות בשבוע שעבר כדי ליצור באז תקשורתי נגד הוועד", הוסיפה אדרעי. "אני מבקשת שתדעו שביום רביעי שעבר יצאה רכבת מלוד לראש העין ואז קיבלנו הודעה מהנהג שהמנכ"ל הורה לו לחזור ולא לקחת נוסעים, היינו בשוק. אני לא יכולה להתמודד עם זה. תעזרו לי", זעקה אדרעי. נציגי ההנהלה טענו בתגובה שמנכ"ל הרכבת בועז צפריר הכחיש את הטענות של אדרעי.

שופטת בית הדין האזורי לעבודה אפרת לקסר, תקפה אמש בחריפות את התנהגות נציגי ועד העובדים. בהחלטתה ציינה כי נציגי הוועד, בהם היו"ר גילה אדרעי, "נהגו בהפקרות כאשר הפרו בבוטות החלטות של בית הדין, ובכך גרמו להתרופפות מוחלטת של יחסי עבודה בין הצדדים ולירידה של הרכבת מן 'הפסים', כך שאיננה יכולה לשרת עוד את ציבור הנוסעים".

"בית הדין אינו יכול להשלים את התנהלות שכזו של חברי ועד עובדים ארצי, המפרים במצח נחושה החלטות שיפוטיות. חרם התנהלותם הנפסדת של המשיבים שמרה המבקשת על איפוק בבקשתה בנושא שיעור הקנסות שיש להטיל על המשיבים", הדגישה השופטת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת