זוהיר בהלול רץ לכנסת: "צריך מציאות חדשה"‎

האם השדרן המיתולוגי ישמיע בקרוב את העברית הציורית שלו מעל דוכן הנואמים של הכנסת? בריאיון ל"שש עם רינה מצליח" הסביר בהלול מדוע החליט להיכנס לחיים הפוליטיים. "כל הזמן הדפתי וסירבתי לרעיונות, אבל אחרי 'צוק איתן' החלטתי שאולי נפל הפור", אמר בהלול. "אני לא צריך להיות מעמדת המבקר, אלא מעמדת המיישם"

זוהיר בהלול עובר צד: שדרן הרדיו הוותיק והמוערך מסביר מדוע החליט להיכנס לחיים הפוליטיים. "במלחמת 'צוק איתן' נפערה תהום עמוקה, מסוכנת, בלתי רגילה וכמעט חסרת תקדים, בין האוכלוסיה היהודית והאוכלוסיה הערבית", ציין בהלול בריאיון לרינה מצליח בתכנית "שש עם". "בטיקט הזה אני יכול להיכנס ולתרום. כל הזמן הדפתי וסירבתי לרעיונות, אבל אחרי 'צוק איתן' החלטתי שאולי נפל הפור ואני צריך להיות שותף. לא מעמדת המבקר, אלא מעמדת המיישם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהלול הדגיש כי עדיין לא ברור מטעם איזו מפלגה הוא יתמודד בבחירות לכנסת. "אני פתוח להצעות ורעיונות, העיקר שמישהו יאמץ את הטיקט שלי, וזה הטיקט שייצור שיח חדש ומציאות חדשה", הוא אמר. "לא יכול להיות שנמשיך לתעב אחד את השני. הגיע הזמן ליצור משהו מאין. בתקופה האחרונה חיינו - שתי האוכלוסיות - בוואקום גדול, ובכל ואקום שנוצר משהו מחלחל פנימה, ומי שחלחלו הם הקיצונים הגזעניים".

אולם ככל הנראה, המפלגות הערביות אינן נמצאות מבחינתו על הפרק. "המפלגות הערביות עדיין לא החליטו בעצמן מה הן יעשו", הוא הסביר כשנשאל לגביהן. "אין סיפור מוגמר מבחינתן".

לדבריו, הוא קיבל פניות ממפלגות שונות, אך סירב לפרט על המשאים ומתנים המתנהלים. "יש גישושים", הודה בהלול. "להיכן הם יובילו? אינני יודע, אני בהמתנה. אבל החלטתי שאם תיווצר הסיטואציה המתאימה מבחינתי, אכנס לפוליטיקה. הגיעה העת. זו ההזדמנות וצריך לנסות ליצור מציאות חדשה. אם אדם כמוני חושב שיש לו סיכוי, אין סיבה שלא יעשה את זה".

לסיום, הביע בהלול את אהבתו הנצחית לתחום הספורט. "עד נשימתי האחרונה, הספורט יישאר האישה המרתקת ביותר בחיי, אבל ספורט זה תחביב, אם החליטו שיש בחירות אז אני בעמדת הזינוק", הוא סיכם בחיוך.