קרובי הנספים בכרמל התייצבו בכנסת: "לשר ישי אין חלק באסון האוטובוס"

נציגי המשפחות השכולות הגיעו להביע תמיכה בשר הפנים, שבועות ספורים לפני פרסום דוח המבקר. לטענת המשפחות, מוטלת האחריות בעיקרה על הכוחות שפעלו בשטח - המשטרה ומכבי האש

שלושה שבועות לפני פרסום הנוסח הסופי של דוח מבקר המדינה על אסון הכרמל, הגיעו היום בני משפחות הנספים בשריפת אוטובוס שב"ס והביעו תמיכה בשר הפנים, אלי ישי, שעליו הטיל המבקר את עיקר האחריות לפרוץ הדליקה. "אנחנו צריכים לגלות אחריות ולבוא ולהגיד שאסון האוטובוס הוא לא נחלתו של השר אלי ישי", אמר אחד מהם. 

אחד מראשי היוזמה הוא דוד דיין, אביו של מישר שמעון דיין ז"ל מכרמיאל, סוהר שב"ס שנספה באסון האוטובוס. לדבריו, זכה המהלך לתמיכת רוב מוחץ מקרב המשפחות השכולות - שנציגי 32 מהן חתמו על עצומה בעדו. המסמך ובו החתימות יימסר לשר ישי במהלך המפגש.

הבעת התמיכה בישי לא התקבלה בעין יפה בקרב כל משפחות ההרוגים. הניצבים בדימוס זאב אבן-חן וחיים קליין, אביה וחמיה של טופז אבן-חן קליין ז"ל, שנספתה באסון הכרמל, אמרו כי נדהמו מהפרסומים אודות התקפות חריפות על מבקר המדינה מצד השרים אלי ישי ויובל שטייניץ, בגיבויו של ראש הממשלה, שעל פי הפרסומים הזדרז להודיע כי לא יפטר את השניים.

לדברי הניצבים בדימוס, ההתבטאויות כפי שפורסמו בכלי התקשורת, מצד שטייניץ או מקורביו לפיהם "כל מה שכתוב בטיוטת הדוח של המבקר ראוי להיות מושלך לפח האשפה של ההיסטוריה", וכי הדוח "הזוי", או מצד ישי, כי "אם לא היו הרוגים הייתי מקבל צל"ש" - הן מכאיבות ומזעזעות וראוי שלא היו נאמרות מפי נבחרי ציבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת