כחלון: "חוזר כדי לדאוג לילדים"

ההצבעה בכנסת על פיזורה סללה את הדרך להודעה הרשמית של משה כחלון על התמודדותו בבחירות הקרובות. "הפוליטיקה מלוכלכת", אמר. "צריך מסגרת חדשה עם אנשים נקיי כפיים"

חוזר לפוליטיקה: שר התקשורת והרווחה לשעבר משה כחלון לא הפתיע איש כשהכריז בצהריים (רביעי) כי הוא חוזר לחיים הפוליטיים. בכך, הוא עמד בהבטחתו להודיע על ריצה בבחירות הבאות מיד לאחר שהכנסת תצביע על פיזורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צריך מפלגה חדשה, הפוליטיקה מלוכלכת", אמר כחלון במהלך נאום שנשא באוניברסיטת חיפה. "אני חוזר לפוליטיקה כדי לדאוג לילדים שלנו. כדי לעשות את הדברים שאנחנו מאמינים בהם. הגעתי למסקנה שצריך מסגרת חדשה עם אנשים נקיי כפיים ומקצוענים".

כחלון מתח ביקורת על ההתנהלות של הכלכלה הישראלית ואמר: "זה קרקס ולא כלכלה. אין דבר יותר נכון ואנושי מלתת לאנשים לחיות ולעבוד בכבוד. הניצול של מצוקת העובדים והפערים לא יכולים להימשך".

"חוזר לפוליטיקה כדי לדאוג לילדים שלנו" (חדשות 2)

כחלון, שהיה הפופולארי מבין שרי ממשלת נתניהו השנייה, פרש במפתיע ערב בחירות 2013 ונשאר מחוץ לחיים הפוליטיים במהלך הכהונה הקצרה של הכנסת הנוכחית. הוא כיהן כשר התקשורת ובהמשך כשר הרווחה, וגולת הכותרת של פעולותיו הייתה הרפורמה הדרמטית בתחום הסלולר, לצד פעולות משמעותיות גם בתחום הטלוויזיה והאינטרנט.

ביום ראשון השבוע, בתגובה לקריאות מצד הציבור להכריז על מועמדותו, הסביר כחלון כי הוא אינו מתכוון לצאת בהצהרות לפני שהכנסת תאשר את החוק לפיזורה. "עד שלא נראה את חוק פיזור הכנסת עובר בשלוש קריאות, אני והמסגרת והצוות שלי נתייחס לזה כאילו שכרגע אין בחירות", אמר כחלון. "אנחנו במתכונת הרגילה, במסלול הרגיל של הכנת התשתיות ואג'נדה לקראת הכרזת הבחירות".

כעת, כחלון צריך לבנות רשימה שיוכל להציג לוועדת הבחירות המרכזית. במסגרת פגישותיו עם שורה של אישים, הוא נועד באחרונה עם הפרקליט הנודע עו"ד ציון אמיר.

לפני מבצע "צוק איתן", נפגש כחלון גם עם מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, רוני גמזו, ועם הפרופסור מנואל טרכטנברג אשר עמד בראש הוועדה לדיון במסקנות המחאה החברתית של קיץ 2011.