למרות מסקנות המבקר: ישי ושטייניץ מתרשמים שלא יפוטרו

מבקר המדינה צפוי למתוח ביקורת קשה במיוחד על התנהלותם של השרים שטייניץ וישי בפרשת אסון השריפה בכרמל. ההערכה היא שהוא יאשים אותם באחריות אישית, אבל השרים מתרשמים כי הם יכולים להיות רגועים ולא לחשוש מפיטורים, לאחר שיחות שערכו עם ראש הממשלה

מבקר המדינה צפוי למתוח ביקורת קשה במיוחד על התנהלותם של שר האוצר יובל שטייניץ ושר הפנים אלי ישי בפרשת אסון השריפה בכרמל. ההערכה היא שהוא יאשים אותם ב"אחריות מיוחדת", הגדרה חדשה המשלבת אחריות מיניסטריאלית עם אחריות אישית, אבל עושה רושם שראש הממשלה לא מתרשם מכך.

השרים שטייניץ וישי יכולים להיות רגועים שכן משיחות שקיימו אותו עולה כי על אף המסקנות שהוצגו בטיוטת הדוח הקשה, הם לא ישלמו את המחיר ולראש הממשלה אין כוונה לפטרם. כך הם מתרשמים משיחות שקיימו עם ראש הממשלה. הדוח הסופי צפוי להיות מוצג בחודש הבא. נדגיש כי המבקר לא יכול לדרוש את פיטורי השרים ואין לו סמכות כזאת.

ישי: "התפטרות לא באה בחשבון"

מוקדם יותר הגיב שר הפנים אלי ישי הגיב לראשונה, בריאיון בלעדי רגע לפני דוח הכרמל, אחרי פרסום הטיוטה הסופית של דוח השריפה. בריאיון בתכניתנו "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס, תקף השר ישי את מסקנות המבקר, מצהיר שלא יתפטר ומסמן את האשמים, מבחינתו, בקריסת מערך הכיבוי.

"הדוח לא יכריע את גורלי הפוליטי", אמר השר ישי והוסיף: "בטיוטת הדוח יש סעיפים לטובתי". ישי הצהיר בצורה ברורה: "התפטרות לא באה בחשבון - אשאר שר הפנים". לדבריו, "נעשו מאמצים אדירים למוכנות וכל ממשלות ישראל אחראיות למחדלים. "המבקר היה צריך להאשים אותי בירידה לרזולוציות יתר על המידה".

"אלי ישי זו מטרה קלה", אמר השר בריאיון והמשיך: "אני מאמין שהמבקר ישנה את דעתו בדוח הסופי, הציבור מבין שאין קשר בין המוכנות לאסון". השר ישי אמר גם כי יפרסם "את כל המסמכים המעידים על מעשיי וקריאתי לשיפור מערך הכבאות".

ישי דחה את הדרישה ממנו להתפטר, וכינה אותה "לא סבירה ולא רצינית". לדבריו, "שנה וחצי לפני אסון הכרמל איימתי לפרוש מהממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת