השר ישי נערך לקרב חייו: "התפטרות לא באה בחשבון"

שר הפנים אלי ישי מתכונן לפרסום דוח המבקר על אסון הכרמל, שולל כל אפשרות כי יתפטר וקורא לדרישה להתפטרותו "לא רצינית". הוא מצהיר: "אשאר שר הפנים". לדבריו, "נעשו מאמצים אדירים למוכנות וכל ממשלות ישראל אחראיות למחדלים"

שר הפנים אלי ישי הגיב הערב לראשונה, בריאיון בלעדי רגע לפני דוח הכרמל, אחרי פרסום הטיוטה הסופית של דוח השריפה. בריאיון בתכניתנו "פגוש את העיתונות" תוקף השר ישי את מסקנות המבקר, מצהיר שלא יתפטר ומסמן את האשמים, מבחינתו, בקריסת מערך הכיבוי.

"הדוח לא יכריע את גורלי הפוליטי", אמר השר ישי והוסיף: "בטיוטת הדוח יש סעיפים לטובתי". ישי הצהיר בצורה ברורה: "התפטרות לא באה בחשבון - אשאר שר הפנים". לדבריו, "נעשו מאמצים אדירים למוכנות וכל ממשלות ישראל אחראיות למחדלים. "המבקר היה צריך להאשים אותי בירידה לרזולוציות יתר על המידה".

"אלי ישי זו מטרה קלה", אמר השר בריאיון והמשיך: "אני מאמין שהמבקר ישנה את דעתו בדוח הסופי, הציבור מבין שאין קשר בין המוכנות לאסון". השר ישי אמר גם כי יפרסם "את כל המסמכים המעידים על מעשיי וקריאתי לשיפור מערך הכבאות".

ישי דחה את הדרישה ממנו להתפטר, וכינה אותה "לא סבירה ולא רצינית". לדבריו, "שנה וחצי לפני אסון הכרמל איימתי לפרוש מהממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת