"בנט יהיה שר אוצר, או חוץ או ביטחון"

מאז הפיצוץ הפוליטי יו"ר הבית שותק. חבריו במפלגה לעומת זאת כבר מתבשמים מהסקרים שהופכים אותם למפלגה השנייה בגודלה. "במציאות שבה כוחנו יגדל ונוכל להשפיע בנט יהיה סגן או ממלא מקום ראש ממשלה", אומר ח"כ יוגב. "עם ישראל לא נבהל מערכים, בדיוק להפך", קובע ח"כ שטבון

בבית היהודי מתבשמים מהסקרים, בנט (פלאש 90)

הבחירות בפתח, הסקרים מנבאים לבית היהודי זינוק במספר המנדטים והפיכתה למפלגה השנייה בגודלה בכנסת, אך בכיריה שותקים בינתיים ולא מגיבים להתרחשויות הדרמטיות. חברי הכנסת של המפלגה, לעומת זאת, כבר מתכננים תכניות בעקבות הסקרים המחמיאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ יוני שטבון אומר כי "עם ישראל רוצה מחנה לאומי חזק, והמגמות בסקרים מראות זאת שוב ושוב. ההתחזקות שלנו אינה מקרית, השתדלנו לעמוד כאי בזרם בקואליציה מבולבלת. אבל חשוב להדגיש, אסור שההתחזקות שלנו תבוא על חשבון הערכים שלנו. אפשר וצריך להתחזק מבלי לוותר על הדרך, עם ישראל לא נבהל מערכים, בדיוק להפך".

ח"כ מוטי יוגב הדגיש כי הבית היהודי גילה אחריות לאומית לכל אורך הדרך וכך גם התנהל מול ראש הממשלה. "לא חתרנו לבחירות, זה חוסר אחריות מוחלט של יש עתיד גם בהפקרת תקציב הביטחון", הוא אמר. "אי אפשר להשאיר ככה את תקציב מדינת ישראל וקיצוץ קצבאות הילדים ושטף החוקים האנטי יהודיים. זה חייב בלית ברירה ללכת לסיבוב נוסף ונקבל מקום גדול יותר להשפיע".

הולכים לבחירות (חדשות 2)

סקר: הבית היהודי מקבלת 17 מנדטים

על הסקרים המנבאים להם הצלחה גדולה אמר יוגב: "הכל יכול לקרות, תוצאות הבחירות הן אלה שיקבעו ויש חשיבות למה שהעם יאמר. במציאות שבה כוחנו יגדל ונוכל להשפיע נפתלי יהיה סגן או ממלא מקום ראש ממשלה ושר אוצר חוץ או ביטחון. אמון הציבור חשוב".

לפי הסקר הראשון שנעשה מאז התקבלה ההחלטה להקדים את הבחירות ופורסם בחדשות 2 אמש, המרוויחה הגדולה היא מפלגת הבית היהודי בראשות בנט, שמקבלת 17 מנדטים והופכת למפלגה השנייה בגודלה בכנסת.

הרבה מפלגות בינוניות וקטנות (חדשות 2)

מפלגת הליכוד תישאר המפלגה הגדולה בכנסת ותזכה ב-22 מנדטים. במקום השלישי נמצאת מפלגת העבודה בראשות יצחק (בוז'י) הרצוג עם 13 מנדטים. ישראל ביתנו בראשות השר אביגדור ליברמן מקבלת 10 מנדטים ומפלגה חדשה בראשות השר לשעבר כחלון זוכה במספר זהה.

המפסיד העיקרי מהריצה של כחלון ומהקדנציה הקצרה בממשלה היא מפלגת יש עתיד של השר לפיד, שצונחת מ-19 מנדטים ל-9 מנדטים בלבד.