מסתמן: מבקר המדינה הבא - השופט יוסף שפירא

מקורביו מכנים אותו "בעל מזג חביב ונוח", אך לא ניתן לדעת כיצד הוא יתנהג בתור מבקר המדינה הבא. סיעות הכנסת הגדולות גיבשו לאחרונה הסכמה חשאית סביב מינויו של שופט ביהמ"ש המחוזי בירושלים, יוסף (יוסי) שפירא, למחליפו של מיכה לינדשטראוס בתפקיד החשוב בחודש יולי הקרוב

ב-3 ביולי יעזוב מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס את תפקידו, והערב אנו מפרסמים כי ישנו כבר מועמד מוסכם להחליפו - השופט יוסף (יוסי) שפירא, שמכהן כיום כשופט בית המשפט המחוזי בירושלים.

ראשי הסיעות הגדולות: הליכוד, קדימה, ישראל ביתנו וש"ס, גיבשו הסכמה שקטה וחשאית סביב מינויו של השופט שפירא. שפירא שופט בבית המשפט המחוזי כבר כמעט שבע שנים. הוא אל"מ במיל', שגם שימש כשופט בבית הדין הצבאי לערעורים.

מקורביו אומרים שהוא "בעל מזג נוח" ו"חביב". אם ייבחר סופית, אמור שפירא להיכנס לחליפתו גדולת-המימדים של לינדנשטראוס בקיץ הקרוב. על פי החוק, ניתן להחליף את המבקר 90 יום לפני סוף כהונתו - ב-3 באפריל.

שפירא, בן 66 ובעל תואר שני בקרימינולוגיה, מונה ב-2005 לכהונת שופט בית המשפט המחוזי בירושלים. לפני כן כיהן כרשם ושופט בבית משפט השלום במחוז ירושלים. את לימודי המשפטים שלו סיים באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1971 ובשנת 2000 סיים את לימודי התואר השני באוניברסיטת לסטר, באנגליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת