דף מסרים ראשון של לפיד: לא יהיו שרים בלי תיק

בדף מסרים ראשון שהפיץ יאיר לפיד לפעיליו, הוא מנחה אותם כיצד להציג את מפלגתו המתגבשת ואף שולח הבטחת בחירות ראשונה. "אנחנו שמחים וגאים להיות הציבור שמשקיע הכי הרבה במדינה ישראל, אבל אנחנו רוצים גם לדעת שהמדינה משקיעה בנו", כותב לפיד ומבטיח: "נדאג שלא תוקם עוד במדינת ישראל ממשלה מנופחת ובזבזנית"

בפעם הראשונה מאז שהכריז על כניסתו לפוליטיקה, יוצא יאיר לפיד מגבולות הפייסבוק ושולח דף מסרים לפעילים. לפיד, העביר את המידע לבקשת תומכיו, והנחה אותם לשאול כל הזמן - איפה הכסף?

לפיד שלח דרך המייל את דף המסרים הראשון של מפלגתו החדשה, שעדיין לא ניתן לה שם. הנה הדברים המרכזיים שכתב:

מי אנחנו?

"אנחנו המפלגה שבאה לייצג את מעמד הביניים. כשאנחנו שואלים 'איפה הכסף?' כוונתנו היא שאנחנו שמחים וגאים להיות הציבור שמשקיע הכי הרבה במדינה ישראל, אבל אנחנו רוצים גם לדעת שהמדינה משקיעה בנו".

בהמשך כתב לפיד דברים יותר ספציפיים על הכוונות והתכניות של המפלגה החדשה בהנהגתו.

מה אנחנו מתכננים לעשות?

"אנחנו נשנה את שיטת המשטר כדי שהיא תאפשר משילות, צמצום הבירוקרטיה, והשחיתות השלטונית. אנחנו נפעל לביטול חוקי האפליה כמו חוק טל וחוק נהרי. נקים מנגנון לשירות אזרחי ונעודד יציאה לעבודה בקרב הציבור החרדי והערבי", כתב לפיד.

"אנחנו נדאג שלא תוקם עוד במדינת ישראל ממשלה מנופחת ובזבזנית של 40 סגנים וסגני שרים. והבטחת הבחירות הראשונה שלי - לא יהיו אצלנו שרים ללא תיק. אנחנו גם נשנה את סדרי העדיפויות במדינה כדי שמפלגות הקואליציה השונות לא יוכלו לסחוט את התקציב של המדינה".

לדברי לפיד, כוונתו היא להגיע ל-15 עד 20 מנדטים, "רק כך נוכל לשנות את הדברים", הוא מדגיש. "אנחנו יכולים להביא קולות גם משמאל וגם מימין כי אנשים אלה גם בליכוד וגם בישראל ביתנו לעולם לא יצביעו למפלגת העבודה, גם כי שלי רדיקלית ושמאלנית מדי, וגם כי זאת מפלגה מסואבת ומיושנת. ובוודאי שלא יצביעו לקדימה שנראית להם בצדק כחבורה כושלת של הפוליטיקאים מהסוג הישן".

לפיד פונה באופן בולט לקולות הימין, כי הוא יודע שבלעדיהם כנראה שיהיה לו קשה מאוד להגיע ל-20 מנדטים. לדבריו הוא יביא קולות משתי המחנות וכך יוכל להוות לשון מאזניים, ויוכל לקבוע מי יהיה ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת