האטימות בכנסת לשיא: שכר הח"כים עולה ב-1,078 שקלים

שלא כמו אצל כלל העובדים במשק, שכר הח"כים שוב מתעדכן ויעלה ביותר מאלף שקלים, זאת לאחר שקיבלו תוספת דומה רק בחודש הקודם - כך קבעה היום ועדת הכנסת בהצבעה פה אחד. בנוסף, יזכו הח"כים למענק חד פעמי של כ-15 אלף שקלים בעקבות הקפאת העדכון אשתקד. יו"ר הכנסת ריבלין מנסה להסביר: שכר הח"כים לא עודכן מאז 2009

חברי הכנסת שוב מוכיחים שהם נהנים מתנאי עבודה שלא ניתנים לכלל העובדים במשק: ועדת הכנסת אישרה הבוקר פה אחד עדכון בשכר חברי הכנסת, שיועלה בשנה הקרובה בכאלף שקלים לחודש.

בנוסף, הח"כים יהנו ממענק חד פעמי בגובה של כ-15 אלף שקלים בגין אי העדכון בשנה הקודמת. עקבות החלטה הבוקר של ועדת הכנסת לאשר לח"כים עדכון שכר של 3.3%. בעקבות העדכון, שכרו החודשי ברוטו של חבר כנסת יגיע לכ-37,282 שקל.

ההחלטה אושרה ללא מתנגדים, ולפיה כל אחד מחברי הכנסת יקבל תוספת של 1,078 שקלים למשכורת החודשית. הח"כים שהגיעו לדיון והצביעו בעד ההחלטה היו יו"ר הוועדה יריב לוין, דוד רותם, זאב אלקין, אברהם מיכאלי, נסים זאב, ציון פיניאן, אורי אורבך ורוברט אילטוב. אף חבר כנסת מהאופוזיציה לא התייצב לדיון.

לעומת זאת, חברי הוועדה סירבו לדון בנושא עדכון שכר העוזרים הפרלמנטריים, שהונח על שולחן הכנסת כבר לפני כשנה וחצי.

רק בחודש שעבר אושרה תוספת דומה, שבצירוף לתוספת שאושרה היום מסתכמת בכ-2,300 שקלים. אז ביקש יו"ר הכנסת רובי ריבלין מיו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יריב לוין, להעלות את המלצת ועדת גרונאו על סדר יומה של הוועדה.

חברי הכנסת הצדיקו את ההחלטה בכך שמאז ההחלטה להקפיא את שכרם ב-2009, עודכן שכרם של נושאי משרה אחרים ובהם נשיא המדינה, שרים, סגני שרים, ונושאי משרות שיפוטיות ואילו שכר חברי הכנסת, לא הועלה מאז והם הרגישו מקופחים. שכרם של השרים, סגני שרים ושופטים, שכר שמוצמד למדד המחירים לצרכן, חזר ועודכן בהתאם לעליית המדד, כבר בשנה שעברה.

"אף אחד פה לא גונב, אנו משרתי ציבור"

ח"כ אורבך, שתמך בהחלטה, אמר כי "זה היה מעשה אלטרואיסטי. כעת אנו עושים מעשה צודק וישר. אף אחד פה לא גונב. אנו משרתי ציבור. אם צריך לעבור את הרגע הלא נעים הזה - אז לא צריך לחמוק מהאחריות גם מהדבר הלא פופולרי הזה".

ואילו יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן (רובי) ריבלין, הסביר שמרגע שוועדת גרונאו המליצה להשוות את תנאי חברי הכנסת לנושאי משרות בכירים אחרים, יש לאמץ את ההחלטה. "חברי הכנסת צריכים להתפרנס ולקבל את שכרם ביושר ועל פי נוהל, כדי שיוכלו לעמוד בפני כל פיתוי או טובת הנאה שמוצעת להם מגורם בעל עניין. על חברי הכנסת להיות משוחררים מכל השפעה זרה", אמר ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת