מסימני הבחירות: לפיד נשאר בארץ

ברקע ההיערכות לקיום בחירות מוקדמות, ביטל שר האוצר לפיד את השתתפותו בכנס סבן שצפוי להיפתח בניו יורק. מקורביו טוענים כי ההחלטה התקבלה לפני ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות ולא הושפעה מהן. השרים ליברמן, בנט והשרה המפוטרת לבני דווקא אישרו את השתתפותם

לא הושפע מההתפתחויות הפוליטיות, לפיד (פלאש 90)

נשאר בארץ: שר האוצר, יאיר לפיד, החליט לבטל את השתתפותו ב"פורום סבן" שיתקיים בוושינגטון בסוף השבוע הקרוב. בסביבתו של לפיד טוענים כי ההחלטה על הביטול התקבלה עוד לפני ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות. יתר משתתפי הכנס, בהם השרים בנט, ליברמן ולבני, אישרו את הגעתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים המקורבים ללפיד ציינו כי שר האוצר הודיע כבר בתחילת השבוע למארגני הכנס כי לא יוכל לקחת חלק בכינוס, זאת לאור העובדה שביום ראשון הקרוב ההסתדרות מאיימת להשבית את המשק ועל פי ההערכות ההכרעה אם תהיה שביתה או לא תתקבל רק ברגע האחרון.

למרות היעדרותו של לפיד, בכנס צפויים להשתתף כמה מהשרים הבכירים בהם שר הכלכלה נפתלי בנט, שר החוץ אביגדור ליברמן, השרה המפוטרת ציפי לבני ויושב ראש האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג.

מהצד האמריקני ייקחו חלק בכינוס סגן נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, ומי שעשויה בקרוב להכריז על הכוונה להתמודד לתפקיד המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילארי קלינטון.