דיון מיוחד בכנסת על ריבוי מקרי השוד

יושב ראש ועדת הפנים של הכנסת החליט לכנס דיון מיוחד עקב ריבוי מקרי השוד האחרונים, שחלקם אף נגמרו ברצח. בוועדה הסבירו שהעניין דחוף וכי יש צורך להתמודד עמו. יו"ר הוועדה ח"כ אמנון הכהן לחדשות 2 באינטרנט: "ביטחון האזרחים הוא הפקר - אין מענה מיידי ואין משהו הרתעתי"

בחלק ממקרי השוד היו רציחות (חדשות 2)

בעקבות ריבוי מקרי השוד האלימים לאחרונה, שחלקם אף הסתיימו ברצח, החליט יושב ראש ועדת הפנים של הכנסת חבר הכנסת אמנון כהן, לקיים דיון מיוחד בנושא ביום שלישי הבא.

לדיון זימן חבר הכנסת את מפכ"ל המשטרה, מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, איגוד הבנקים, רשות הדואר ואת נציגי המשרד לביטחון פנים. "יש דחיפות בעניין זה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יושב ראש הוועדה ח"כ אמנון כהן. "אני מרגיש שביטחון אזרחי ישראל הפך להיות הפקר וזה מאוד מדאיג ויש לעצור את התופעה הזו".

ח"כ כהן הדגיש כי הוא "חושש שהתופעה הזו מדאיגה כי אין מענה מידיי ואין משהו הרתעתי" וכי הוא זימן את הדיון עקב "לפחות עשרה מקרי רצח בבנקים בתקופה האחרונה". ח"כ כהן סיכם ואמר כי הוא שוחח היום עם מפכ"ל המשטרה שאמר לו שישתדל להגיע לדיון. "אנו רוצים לדעת איך המשטרה נערכת לעניין זה ולשמוע על המקרים שקרו".

"לבדוק אם יש קשר בין האירועים"

בריאיון לתכנית "שש" עם ערד ניר, התייחס מפכ"ל המשטרה לשעבר אסף חפץ לרצף אירועי השוד האחרונים. "המשטרה צריכה לבדוק אם יש קשר ביניהם", אמר חפץ. "אם כן, זה אמור להוביל לחבורה כלשהי - זה בהחלט דבר מדאיג".

חפץ ציין כי הוא מאמין שייתפסו את השודדים והדגיש כי "הכספרים בבנקים והאנשים שבבנק לא צריכים להתנגד כי הנזק היחסי לבנק של הסכומים הוא קטן". לסיכום הוסיף כי "הבנקים צריכים לבנות מערכת שתקשה על השודדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת