שטייניץ נגד מבקר המדינה: "התבלבל בתפקיד המשרד"

לקראת פרסום דוח מבקר המדינה, תוקף שר האוצר יובל שטייניץ את המבקר לינדנשטראוס. "לאחרונה חל בלבול בתפקיד משרד האוצר. תפקידנו לדאוג לצמיחה, להשקעות ולהורדת האבטלה", אמר השר במהלך נאומו בכנס הרצליה

כנס הרצליה, שנערך גם השנה במרכז הבינתחומי בעיר, מספק בכל שנה כותרות - וגם השנה אינו מאכזב. בנאומו בפני באי הכנס, עקץ שטייניץ את מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, והתייחס לדיווחים כי האחרון ימליץ על הדחתו מתפקידו במסגרת מסקנות אסון הכרמל: "אני אומר את הדברים הללו, כי לאחרונה היה בלבול קל לגבי מהות האחריות ומהות התפקידים של המשרד".

"שמענו בחדשות שבעקבות כשלים ובעיות תפקודיות של הצבא האמריקני באפגניסטן, הנשיא אובמה
החליט להדיח את שר האוצר גייתנר ואת ראש אגף התקציבים", התייחס שטייניץ לשמועות בדבר הדרישה שלו להתפטר מתפקידו. "נשמע לכם הגיוני? מסתבר שגם הצבא האמריקני - כמו כל גוף אחר, דרש להרחיב את תקציבו". שטייניץ הוסיף כי המצב הכלכלי בו נמצאת ישראל היום טובות, והגדיר את תפקוד משרדו "סביר".

נלחמים מול המשבר

בהתייחס למשבר הכלכלי העולמי ולמצבה של ישראל, אמר שר האוצר ""זה כבר 3 שנים אנו מנהלים מלחמה מול המשבר הגלובלי הקשה ביותר שראינו במאה האחרונה וכל כולנו מרוכזים בו. מטרת משרד האוצר ושל שר האוצר היא לדאוג לצמיחה, להוריד את האבטלה ולהגדיל את ההשקעות", הוסיף.

"החוסן הלאומי מושתת על שלושה יסודות", סיכם שטייניץ, "היסוד הראשון הוא החוסן התרבותי, ואת זה קשה למדוד. שני המרכיבים הנוספים, הינם החוסן הכלכלי וכמובן החוסן הביטחוני"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת