הפריימריז בליכוד: נמצאו 8,000 קולות "אבודים"

התוצאות הסופיות בפריימריז לראשות הליכוד צפויות להתפרסם רק בצהריים, זאת כיוון ש-8,000 קולות נשלחו בטעות למקום לא נכון. "כשל טכני" הוא שגרם לפתקי ההצבעה להישלח עם ההצבעות לבחירת חברי המועצות של סניפי הליכוד

נתניהו בקלפי. אתמול (חדשות 2)

בליכוד גילו הבוקר כי כ-8,000 קולות מצביעים לראשות המפלגה טרם נספרו, לאחר שהובלו בטעות עם הפתקים לבחירת הוועידה של המפלגה והסניפים. התוצאות הסופיות ימסרו בשעות הצהריים.

מתברר כי "כשל טכני", הביא לכך שכ-8,000 מפתקי ההצבעה בפריימריז שנערך אתמול, הועברו יחד לחברה חיצונית לסריקת הנתונים, עם פתקים לבחירת חברי המועצות של סניפי הליכוד.

סך הקולות שלא נספרו עומד על 15% מכלל ההצבעות. בליכוד מעריכים כי עד שעות הצהריים ייספרו כל הקולות ויתפרסמו התוצאות הרשמיות במאבק בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למשה פייגלין.

ההערכה היא כי יחס הקולות של פייגלין ונתניהו ישמר. זאת מכיוון שמקורם של הפתקים שטרם נספרו, הוא בסניפי ערים, שם כוחו של פייגלין אינו חזק.

פייגלין: "1 מכל 4 בחר בי"

מספירה של כ-85% מקולות המצביעים עולה כי ראש הממשלה זכה ב-75% תמיכה. יריבו משה פייגלין הסתפק ב-24% בלבד.

"זה לא מובן מאליו שרבבות מצביעים הגיעו במהלך יום עבודה ויום לימודים, כשלא הוכרזו בחירות במסגרת ארצית כוללת - ואגב, יש עוד זמן", אמר ראש הממשלה בנאום הניצחון שלו בפני הפעילים בגני התערוכה הלילה. "הוכחנו שהליכוד היא תנועה חזקה, מלוכדת, מאוחדת. היא תנועה דמוקרטית, פתוחה ושקופה. תנועה לאומית וליברלים, שמכבדת את החוק ומנהיגה את ישראל באחריות".

משה פייגלין התייחס גם הוא לתוצאות. "המנגנון עבד בצורה חזקה מאוד עבור אחד הצדדים", אמר בריאיון לתכנית הבוקר של רשת. "אחד מכל ארבעה בחר בדרך שלי וזה לא דבר של מה בכך". עוד הוסיף כי "ראש הממשלה טרטר במסרונים ובהקלטות לכל חברי הליכוד והמנגנון עבד חזק מאוד". פייגלין ציין כי אף אחד לא העז להתמודד מול ראש הממשלה נתניהו. "הייתי מעדיף לקבל 51% ויותר אבל התוצאה אומרת שהמסר מועבר טוב", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת