בליכוד טוענים: "אין לנו דיל עם החרדים, לפיד התייצב עם העולם נגד ישראל"

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות הפיצוץ בין ראש הממשלה לשר האוצר שצפוי להוביל לבחירות. בימין דוחים את הטענות כי קיים הסכם בינם לבין החרדים, ומטילים את האחריות ללפיד. במרכז ובשמאל מנגד אומרים כי אין אמון בממשלה הנוכחית

הסערה במערכת הפוליטית בעקבות פיצוץ הפגישה בין נתניהו ללפיד נמשכת, וההערכות כי ישראל בדרך לבחירות נוספות גוברות. במפלגות השונות עסוקים כעת בחילופי האשמות, כשכל צד מאשים את האחר בקריסתה של הקואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בשיחה עם חדשות 2 דוחה שר הפנים גלעד ארדן את הטענות כי הליכוד כרת ברית עם החרדים. "ללפיד היה נוח בתחילת הקדנציה לחבור לברית לא-קדושה עם נפתלי בנט", הדגיש ארדן. אחר כך הוא חבר לציפי לבני והכל בשם האלקטורט הפוליטי. הוא התייצב עם העולם נגד ישראל".

אל הדברים הצטרפה ח"כ מירי רגב שכבר נערכת לבחירות, כשרמזה כי יש עתיד היא תופעה חולפת. "אני מקווה שהציבור הישראלי מבין שאין כוכבים, ומפלגות אופנתיות פוגעות בציבור. הגיע הזמן לחזק ולהגדיל מפלגות גדולות ולא מפלגות נישה שרק עובדות על הציבור", אמרה רגב.

מנגד במפלגתו של שר האוצר, טוענים כי הכישלון היה ידוע מראש וכי ראש הממשלה נתניהו הוא שהוביל אותו. "נתניהו מכר הכל עבור דיל עם החרדים", תקף שר הרווחה מאיר כהן (יש עתיד) את ראש הממשלה בריאיון לחדשות 2. "חבל שראש ממשלת ישראל מגיע למצב כזה. הוא חושב שהוא יכול לעשות את זה בחדרי-חדרים וזה לא יתפוצץ לו בפנים? זה ערב לא טוב למדינת ישראל".

ח"כ הרב משה גפני (יהדות התורה) דחה את הטענות ואמר כי "כולם מבינים שאין לבחירות הבאות שום קשר לחרדים. שיאיר לפיד יסביר לציבור מה הוא עשה כשר אוצר וכראש מפלגה של 19 מנדטים במשך שנתיים. הציבור החרדי לא במשחק הזה. העם כבר למד זאת ולא יקנה טענות ממוחזרות ללא כל בסיס. האיש נכשל בכל דבר וצעד שעשה והעם יגיד את דברו".

יו"ר התנועה ציפי לבני אמרה כי "הבחירות הם לא על מע"מ אפס, אלא על אם תהיה פה מדינה ציונית או קיצונית. אלה בחירות בין מחנה ישראלי וציוני לבין הגורמים הקיצוניים והמסוכנים שצריך למנוע מהם מלהשתלט על מדינת ישראל ולהרוס אותה. זו ההכרעה שעל הפרק: ציונות מול קיצוניות".

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ציין כי "לעם אין אמון בממשלה הזו. יש לקיים בחירות בהקדם ולהחליף את השלטון".

יו"ר מרצ זהבה גלאון הוסיפה כי "נתניהו ולפיד נכשלו בכל דבר שעשו בקדנציה הזו, כולל הניסיון הבסיסי להשאיר את הממשלה הזו ביחד. הליכה לבחירות היא צעד מתבקש". היא הוסיפה: "אני קוראת לסיעות הקואליציה לתמוך ביוזמה של מרצ לפיזור הכנסת".