ר' נקראה להעיד - ולא התייצבה

העובדת בלשכת רה"מ שעל פי החשד הוטרדה מינית נקראה היום להעיד - ולא הגיעה. פרקליטיה אמרו כי היא נכונה להסביר סירובה בכל ערכאה שיפוטית. מנהל לשכת נתניהו העיד: "היו יחסים קרובים, אך הם לא עוררו חשד"

בנציבות שירות המדינה ממתינים לעדותה של ר', שמקורביה התלוננו על הטרדות מצד ראש לשכתו של ראש הממשלה נתן אשל - אך לפיה שעה היא מסרבת להתייצב לחקירה. אמש קבע היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין שהחקירה תיערך בנציבות שירות המדינה ולא במשטרה, אך הדגיש כי יחייב את ר' להתייצב לחקירה.

למרות שזומנה להעיד היום, בחרה ר' שלא להופיע לחקירה. למקורביה אמרה כי היא נחושה ללכת עד הסוף בפרשה. בהמשך לסירובה להעיד, כתבו פרקליטיה כי היא מוכנה להעיד בכל ערכאה שיפוטית, אך לא תתייצב לחקירת נציבות שירות המדינה.

בינתיים, נמשכת הבדיקה עם מקורבים נוספים בלשכה. היום נחקר מנהל לשכת ראש הממשלה, גיל שפר בפרשה במשך שעות. לדבריו, הבחין ביחסים קרובים בין השניים וטען כי אשך אף בילה זמן רב במשרדה של ר', אך לא ראה בכך שום דבר פלילי שהתפרש אצלו כהטרדה.

בלשכת ראש הממשלה היחסים מתוחים. למרות החלטתם של שלושת המתלוננים ליועץ המשפטי לממשלה לעקוף את ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לא לאלץ אותו לנקוט עמדה, בכירים בלשכה מעידים על כעס מצדו של נתניהו כלפי השלושה: יועז הנדל, יוחנן לוקר וצבי האוזר.

ר': "לא אהיה כמו המתלוננת נגד קצב"

מדברים שאמרה ר' לחבריה, שפורסמו היום בעיתון "ידיעות אחרונות", עולה כי ר' אינה ששה להתלונן נגד אשל, מתוך חשש שפגיעה באיש החזק בלשכת ראש הממשלה, תוביל לפגיעה חמורה בה ובעתידה.

בשיחות עם גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרה ר' כי "נתן איש חזק, יש לו קשרים רבים, והוא ידאג לסגור בפניי את כל הדלתות". בהמשך הוסיפה ר': "אני לא אעיד. ראיתי מה קרה למתלוננות נגד משה קצב, מי רוצה להעסיק אותן היום?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת