נתניהו למילואימניקים: "חייבים חלוקה צודקת יותר"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אירח היום בישיבת סיעת הליכוד את חיילי המילואים המוחים נגד חוק טל. "אנחנו יודעים שאנחנו צריכים להביא פתרון טוב וצודק יותר", אמר. בנושא תכנית הדיור של משכן השיכון הוסיף: "נשמעת הטענה שהתכנית מפלה נגד זוגות עובדים - זה לא נכון"

ראש הממשלה נתניהו הודיע על הקמת צוות, בראשו יעמוד מנכ"ל משרדו, אשר יפקח על בניית הדירות בפרויקט "דיור למשתכן" של משרד השיכון. בפתח ישיבת סיעת הליכוד התייחס בצהריים נתניהו לקריטריונים שקבע שר השיכון אריאל אטיאס לגבי זכאות לפרויקט ואמר: "ביקשתי שמרכיב השירות הצבאי יוגדל משמעותית וכך נעשה". את דברי נתניהו העברנו כאן באתר בשידור חי.

"המטרה היא לאפשר לזוגות צעירים לקנות דירה", הסביר רה"מ. "נשמעת הטענה שהתכנית מפלה נגד זוגות עובדים - זה לא נכון. שני שלישים מופנות לדירות בהן שני בני הזוג עובדים. ביקשתי להקים ועדה שיישב בה מטעמי מנכ"ל משרד ראש הממשלה ומנכ"לי משרדים אחרים, כדי להבטיח שהדירות ייבנו בצורה שווה ברחבי הארץ, כדי לתת הזדמנות שווה לכל חלקי האוכלוסייה".

בישיבת הסיעה התארחו אנשי מחאת המילואימניקים נגד חוק טל - "מחאת הפראיירים". "זה מלח הארץ, אנשים שהמדינה חייבת להם הרבה מאוד", אמר נתניהו. "חייבים לעשות חלוקת נטל טובה יותר וצודקת. ממשלות קודמות האריכו אוטומטית את חוק טל, אני החלטתי להביא אותו להצבעה. אנחנו יודעים שאנחנו צריכים להביא פתרון טוב וצודק יותר. אנחנו רוצים לעשות את זה תוך כדי הידברות. ואני גם אביא הצעה של הממשלה לכנסת בנושא".

נתניהו: "צריך פתרון שלא קורע את החברה לגזרים"

"צריך פתרון לחלוקת הנטל שלא קורע את החברה לגזרים. אפשר לעשות את זה מבלי לשסות ציבור בציבור", הדגיש נתניהו. "כשמדברים על חלוקת הנטל צריך לזכור שכשר אוצר הובלתי את הקיצוץ בקצבאות ילדים דבר שהביא למהפכה בהכנסת הציבור החרדי לשוק העבודה. יש מידה לא מבוטלת של צביעות מצד אלה שביקרו באוהל שלכם, אחרי שהצביעו אוטומטית בעד הארכת חוק טל בחמש שנים", הוסיף.

בנושא הפרסומים אודות הסכם קבע שיפנה את יישובי בקעת הירדן אמר ראש הממשלה: "במידה וזה תלוי בי, אחתום על הסכם קבע שיכלול את הישארותה של ישראל בבקעת הירדן. אני והחברים שיושבים סביב השולחן הזה נוהגים בצורה אחראית ודואגים לביטחון מדינת ישראל וזה מחייב שישראל תישאר בבקעת הירדן". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת