ליברמן: "ישראל ביתנו תצביע נגד הארכת חוק טל"

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר בצהריים בפתח ישיבת סיעת "ישראל ביתנו" בכנסת כי "בנושא חוק טל כל 15 חברי הכנסת של ישראל ביתנו יצביעו נגד". לדבריו, "ראיתי קצת ספקולציות בנושא חרדים. אנחנו לא נגד אף אחד, אנחנו בעד כולם"

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס בצהריים בפתח ישיבת סיעת "ישראל ביתנו" לנושא גיוס החרדים וסיוע לאוכלוסייה החרדית, כפי שבא לידי ביטוי בקריטריונים של משרד השיכון בתכנית של השר אטיאס, "דיור למשתכן".

"הם החליטו לשנות ולהעלות ניקוד ליוצאי צה"ל ואלה ששירתו", אמר ליברמן על כוונת ראש הממשלה נתניהו להתערב בתכנית והדגיש - זה לא מספיק. "חייבים לשלב בזה גם את הנושא של השתכרות, זה מסר מרכזי שאנחנו חייבים לשים ולא סתם בדיונים סביב דוח טרכטנברג".

"יש לנו סיכום ברור עם הממשלה בנושא וכך אנו נפעל", אמר ליברמן. "אנחנו רוצים לראות את השירות הצבאי והשירות הלאומי באותם סדרי עדיפויות, כפי שאנחנו מבינים אותם. מזה אי אפשר לנתק את כושר ההשתכרות".

בנושא חוק טל, החוק המאפשר אי-גיוס חרדים, אמר יו"ר ישראל ביתנו: "אני זוכר את כל הגלגולים, ההבטחות והתחזיות לגבי החוק הזה. אצלנו העמדה היא מאוד ברורה. כל אחד בקואליציה יפעל כפי שהוא מבין. בנושא חוק טל כל 15 חברי הכנסת של ישראל ביתנו יצביעו נגד".

"בנושא הזה עמדתנו מאוד ברורה וזה ברור מאוד בפעילות שלנו", אמר ליברמן. "היא ברורה גם בנושאים אחרים וראיתי קצת ספקולציות בנושא חרדים. אנחנו לא נגד אף אחד, אנחנו בעד כולם. בטח בעד יהדות. אין שום דבר אנטי חרדי. רוצים לעזור לחרדים? שיעשו את זה בנפרד. יהדות בלי פוליטיקה מסביב".

כשנשאל על פרישה אפשרית מהממשלה דחה ליברמן את הטענות. "שום דבר לא יהיה קזוס-בלי. אנחנו מחזיקים בעמדות ברורות בהתאם להשקפת עולמנו. אנחנו לפחות נשתדל לעשות הכל על מנת שהממשלה תוציא את ימיה, זה חשוב וככה נתנהג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת