שטייניץ וישי: "לא נתפטר בעקבות הדוח על אסון הכרמל"

בסביבתם של השרים יובל שטייניץ ואלי ישי ממשיכים לשדר "עסקים כרגיל" גם לאחר ההדלפות מדוח מבקר המדינה, אשר צפוי להטיל עליהם אחריות אישית לאסון הכרמל. בדברים שאמרו למקורביהם אמרו השרים כי אינם מתכוונים לעזוב את תפקידיהם

ישי ולינדנשטראוס. ארכיון (חדשות 2)

שר הפנים אלי ישי ושר האוצר יובל שטייניץ לא יתפטרו בעקבות דוח מבקר המדינה על אסון השריפה בכרמל, כך אומרים הבוקר מקורביהם של השרים. על פי פרטים שהודלפו מהדוח, לינדנשטראוס יטיל אחריות אישית לאסון על שני השרים.

בסביבתו של אלי ישי זעמו אתמול על ההדלפות המוקדמות מדוח מבקר המדינה,  בכיר בש"ס אמר לאתר החרדי "כיכר השבת" כי "המבקר קבע מדיניות חדשה ולפיה בכל פעם ששר בכיר לא מקבל את מבוקשו עליו להתפטר ולפרק את הממשלה. מדובר בנורמה פסולה ומסוכנת שלא ראוי להחיל אותה רטרואקטיבית ואף לא בעתיד".

כנגד שטייניץ יטען המבקר, כי חרג מסמכותו כשהחליט שלא להעביר כספים לשיפור מערך הכבאות. מקורביו של שר האוצר הביעו פליאה מהדוח הקשה ואמרו כי "אין כל קשר בין המציאות לבין הפרטים שנכתבו" . ב"ידיעות אחרונות" צוין הבוקר כי אנשיו של שטייניץ טענו ש"משרד האוצר העביר תקציב למשרד הפנים טרם העלאת סוגיית נחיצות הרפורמה, בשל המבנה הבירוקרטי לא הגיע המימון לכדי רכישת ציוד".

"אני לא זוכר פגמים כל כך חמורים"

אתמול במהדורה המרכזית חשפנו הקלטת דברים שאמר לינדנשטראוס בקולו, בפגישה סגורה שערך עם משפחות הנספים מאסון הכרמל. הוא הודיע שם כי הביקורת הנוקבת שהוא מתכוון להפנות אל האחראים למחדל הטיפול בשריפת הענק תכוון לשרים - והצהיר: "אצלי זה לא ייגמר בש.ג.". בפגישה שבה אמר לינדנשטראוס את דבריו השתתפו, פרט אליו, גם ממלא מקום מנכ"ל משרד מבקר המדינה בועז ענר וכן אב שכול.

בהתייחס לאישים שצפויים לספוג את מירב הביקורת אמר לינדנשטראוס: "שלחנו לכל המבוקרים שמצאנו פגם במעשיהם, ופגמים, אמרתי לכם קודם, אני לא זוכר, כל כך חמורים. הגורם הראשון זה השרים, מי שנמצא בראש הפירמידה. זה הכלל במשרד הזה".

בהקלטות שנחשפו התייחס המבקר לביטוי "תמיד הש.ג. אשם" ואמר: "זה אחד הדברים החשובים שלנו כמשרד - כביקורת המדינה לבדוק את האחריות שם למעלה, עם מסקנות. מי שלא יקיים את הוראות המבקר יהיה במצב קשה מאוד גם ציבורית וגם אחרות. ואם הוא לא מבצע אותו - אז על פי החוק, האיש הזה צפוי לעונש ולדין משמעתי".

לינדנשטראוס הזהיר עוד כי "לא חושב שכדאי למנכ"ל, למפקד מחוז, או למישהו לקבל דין משמעתי או להתעסק איתנו. אני מניח שמי שלא יבצע (צעדים לפי הנחיות דוח המבקר) יצטרך לחשוב טוב-טוב".

שלב אחר שלב: כך אירע האסון בכרמל

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת