ר' מסבירה מדוע לא תתלונן נגד אשל: "לא רוצה לסיים כמו המתלוננות בפרשת קצב"

ר' מלשכת רה"מ, הסבירה אתמול לחבריה מדוע אין בכוונתה להתייצב ולהעיד בנציבות שירות המדינה, בנוגע לטענות אשר לפיהן הוטרדה מינית ע"י ראש הלשכה נתן אשל. "נתן איש חזק בעל קשרים רבים, ראיתי מה קרה למתלוננות נגד קצב, מי רוצה להעסיק אותן היום?", אמרה למקורביה

על אף הלחצים מצד היועץ המשפטי לממשלה, שהודיע כי על ר', עובדת לשכת ראש הממשלה, להעיד בנציבות שירות המדינה נגד נתן אשל, ראש הלשכה, שלכאורה הטריד אותה מינית, ביקשה ר' שלא להתייצב ולהעיד על הטענות הללו. על פי הדיווחים הבוקר, ר' שוקלת לעתור לבג"ץ נגד האפשרות שתחוייב להעיד בפרשה.

מדברים שאמרה לחבריה, אשר מביא הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות", עולה כי ר' אינה ששה להתלונן נגד אשל, מתוך חשש שפגיעה באיש החזק בלשכת ראש הממשלה, תוביל לפגיעה חמורה בה ובעתידה.

בשיחות עם גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרה ר' כי "נתן איש חזק, יש לו קשרים רבים, והוא ידאג לסגור בפניי את כל הדלתות". בהמשך הוסיפה ר': "אני לא אעיד. ראיתי מה קרה למתלוננות נגד משה קצב, מי רוצה להעסיק אותן היום?".

עורכי דינה של ר' עודכנו אמש שיהיה עליה להתייצב למתן עדות למרות בקשתה שלא להעיד בפרשה, שבה נחשד אשל כי הטריד אותה. בשל כך, ר' ובאי כוחה שוקלים לעתור לבג"ץ כדי לעמוד על זכותה שלא להעיד.

אשל יצא לחופשה בת 10 ימים 

ראש לשכת ראש הממשלה נתן אשל, יצא אמש לחופשה של 10 ימים. אשל הודיע על כך, בעקבות הנחיה של היועץ המשפטי יהודה ויינשטיין. אתמול בבוקר יצא מביתו, התעלם מהצלמים וכמעט פגע בהם עם מכוניתו. הוא לא הגיע לישיבת הממשלה השבועית, והמתין להכרעה של ויינשטיין שהתייעץ עם כל הגורמים.

אשל חשוד בהטרדת העובדת ר'. על פי עדויות שמיעה קיים חשד גם להטרדה מינית, אבל ר' עצמה כפי שהבהירה בימים האחרונים לחברותיה אינה מתכוונת להתלונן. "לא התלוננתי ואני מבקשת לקבל את המציאות כפי שהיא כרגע. אני לא רוצה ששמי, שגופי ושחיי יעמדו לנגד עיני כל ישראל", היא אמרה בשם יועץ התקשורת שלה.

היועץ המשפטי הודיע אתמול בערב כי באי כוחה ביקשו לפטור אותה מלהעיד, אך הם נענו כי מאחר שמרשתם היא עובדת מדינה, עליה להתייצב כמקובל בפני חוקרי נציבות שירות המדינה. זה לא יהיה פשוט - היא מתכוונת לפנות לבג"ץ על מנת לעמוד על זכותה לא להעיד.

"להכריח למסור עדות - לא נכון מוסרית ומשפטית"

בריאיון אתמול בערב ל"שש" עם עודד בן-עמי אמר עורך דינה של ר', ד"ר הראל ארנון, כי "החקירה הזאת מתיימרת לבדוק אם היו פגיעות בפרטיותה של ר' או בכבודה. בשם אותם ערכים שנועדו להגן עליה, הרשויות והתקשורת כמעט אונסות אותה לפעול בניגוד לרצונה".

ד"ר ארנון הבהיר באשר למרשתו, כי זו "מבקשת באופן חד-משמעי לא לשתף פעולה (עם הבדיקה). היא שקלה היטב את השיקולים והחליטה שאינה מעוניינת להיכנס לסיקור התקשורתי הזה. אנחנו מצפים מהנציבות לכבד את רצונה. זה יהיה לא נכון מוסרית וגם לא משפטית לתבוע ממנה להעיד, בהתחשב בכך שלא היא הייתה זו שיזמה את התפוצצות הפרשה. יש לזכות כי היא לא הייתה זו שהתלוננה - והיא גם מסרבת להתלונן".

עורך הדין נשאל מדוע לא התייצבה ר' לעבודתה בימים האחרונים והשיב: "היא לא חשב בטוב בימים רביעי וחמישי, בין היתר בשל אי הנחת והלחץ הנפשי הכבד. היא מסרבת להיכנס לסיקור התקשורתי הזה מכיוון שמדובר באדם שלא רגיל למהומה תקשורתית שבין השאר קשורה בו. בימים הקרובים היא תתייצב לעבודה כרגיל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת