בכיר בש"ס: "המבקר קבע נורמה פסולה ומסוכנת"

במפלגתו של אלי ישי הגיבו אמש לפרסום הקלטות מבקר המדינה במהדורה המרכזית, באשר לדוח השריפה בכרמל. שר בכיר בש"ס אמר לאתר "כיכר השבת": "לפי המבקר, בכל פעם ששר בכיר לא מקבל את מבוקשו עליו להתפטר ולפרק את הממשלה"

ישי ולינדנשטראוס. ארכיון (חדשות 2)

שר הפנים אלי ישי עצמו סירב אמש להגיב להקלטות שנחשפו במהדורה המרכזית, בהן מתבטא מבקר המדינה בחריפות בנוגע לדוח שחיבר משרדו בנושא השריפה בכרמל. עם זאת, שר בכיר בש"ס תקף את לינדנשטראוס ואת המדיניות "הפסולה" שמחיל, לדבריו, משרדו.

השר אמר לאתר החרדי "כיכר השבת" כי "המבקר קבע מדיניות חדשה ולפיה בכל פעם ששר בכיר לא מקבל את מבוקשו עליו להתפטר ולפרק את הממשלה. מדובר בנורמה פסולה ומסוכנת שלא ראוי להחיל אותה רטרואקטיבית ואף לא בעתיד".

"אני לא זוכר פגמים כל כך חמורים"

אתמול בערב חשפנו כאמור הקלטת דברים שאמר לינדנשטראוס בקולו, בפגישה סגורה שערך עם משפחות הנספים מאסון הכרמל. הוא הודיע שם כי הביקורת הנוקבת שהוא מתכוון להפנות אל האחראים למחדל הטיפול בשריפת הענק תכוון לשרים - והצהיר: "אצלי זה לא ייגמר בש.ג.". בפגישה שבה אמר לינדנשטראוס את דבריו השתתפו, פרט אליו, גם ממלא מקום מנכ"ל משרד מבקר המדינה בועז ענר וכן אב שכול.

בהתייחס לאישים שצפויים לספוג את מירב הביקורת אמר לינדנשטראוס: "שלחנו לכל המבוקרים שמצאנו פגם במעשיהם, ופגמים, אמרתי לכם קודם, אני לא זוכר, כל כך חמורים. הגורם הראשון זה השרים, מי שנמצא בראש הפירמידה. זה הכלל במשרד הזה".

המבקר התייחס לביטוי "תמיד הש.ג. אשם" ואמר: "זה אחד הדברים החשובים שלנו כמשרד - כביקורת המדינה לבדוק את האחריות שם למעלה, עם מסקנות. מי שלא יקיים את הוראות המבקר יהיה במצב קשה מאוד גם ציבורית וגם אחרות. ואם הוא לא מבצע אותו - אז על פי החוק, האיש הזה צפוי לעונש ולדין משמעתי".

לינדנשטראוס הזהיר עוד כי "לא חושב שכדאי למנכ"ל, למפקד מחוז, או למישהו לקבל דין משמעתי או להתעסק איתנו. אני מניח שמי שלא יבצע (צעדים לפי הנחיות דוח המבקר) יצטרך לחשוב טוב-טוב".

שלב אחר שלב: כך אירע האסון בכרמל

בדצמבר האחרון הודיע לינדנשטראוס על עיכוב בהגשת הדוח הנוגע לאסון הכרמל והסביר כי הסיבה לכך היא "החמרה בממצאים". בדברים שאמר אז ליו"ר הכנסת, רובי ריבלין, הוא פירט כי המסמך הוא "אחד הדוחות הגדולים והמפורטים ביותר שאני זוכר. יהיו בו ממצאים מעניינים מאוד, שלא אוכל לפרטם בעיצומו של תהליך הבדיקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת