נציבות המדינה: ר' עובדת מדינה, עליה להעיד

היועץ המשפטי לממשלה החליט הערב שנציבות שירות המדינה היא שתבדוק את הפרשה – ולא תהיה חקירה במשטרה. עם זאת, מהודעתו עולה כי ר' תיאלץ להעיד בפני נציבות המדינה – חרף התנגדותה. בא כוחה: היא לא התלוננה ומבקשת לקבל את המציאות כפי שהיא כרגע. ר' שוקלת פנייה לבג"ץ

ראש לשכת ראש הממשלה נתן אשל, ייצא החל מהיום לחופשה של 10 ימים. אשל הודיע על כך, בעקבות הנחיה של היועץ המשפטי יהודה ויינשטיין. הבוקר הוא יצא מביתו, התעלם מהצלמים וכמעט פגע בהם עם מכוניתו. הוא לא הגיע לישיבת הממשלה השבועית, והמתין להכרעה של ויינשטיין שהתייעץ עם כל הגורמים.

בעקבות החלטת היועץ המשפטי הערב כי לא תיפתח חקירה פלילית, אמר הערב פרקליטו של אשל, עורך הדין יעקב ויינרוט: "הוא מרוצה מכך שאפילו בדיקת העניין ממשיכה להתמקד בתחום המשמעתי. יחד עם זאת מר אשל החליט לצאת לחופשה של 10 ימים מתוך תקווה שהעניין כולו ימוצה בתקופה זו".

"מבקשת לקבל המציאות כפי שהיא"

אשל חשוד בהטרדת העובדת ר'. על פי עדויות שמיעה יש חשד גם להטרדה מינית, אבל ר' עצמה כפי שהבהירה בימים האחרונים לחברותיה אינה מתכוונת להתלונן. "לא התלוננתי ואני מבקשת לקבל את המציאות כפי שהיא כרגע. אני לא רוצה ששמי, שגופי ושחיי יעמדו לנגד עיני כל ישראל", היא אמרה בשם יועץ התקשורת שלה.

היועץ המשפטי הודיע הערב כי באי כוחה ביקשו לפטור אותה מלהעיד, אך הם נענו כי מאחר שמרשתם היא עובדת מדינה, עליה להתייצב כמקובל בפני חוקרי נציבות שירות המדינה. זה לא יהיה פשוט - היא מתכוונת לפנות לבג"ץ על מנת לעמוד על זכותה לא להעיד.

נשאלת כעת השאלה האם נציבות שירות המדינה מסוגלת להגיש כתב אישום - מבלי ש-ר' תתלונן בפועל? מבדיקתנו עולה כי בהחלט אפשרי הדבר, אך זה יתאפשר רק אם התביעה תספק הוכחות של ממש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת