היועמ"ש הכריע: בלי חקירה פלילית לפרשת ההטרדות של נתן אשל

עו"ד וינשטיין ופרקליט המדינה לדור דנו בפרשה שבמרכזה נטען כי ראש לשכת ראש הממשלה נתן אשל הטריד לכאורה עובדת והחליטו להותיר את בדיקת הנושא בנציבות שירות המדינה - ולא להעביר את הפרטים לחקירה פלילית במשטרה. אשל ייצא לחופשה בת 10 ימים. האישה שבלב הפרשה, ר', עשויה להידרש למסור עדות למרות התנגדותה לכך

האם מסתמן סוף לפרשת ההטרדות לכאורה בלשכת ראש הממשלה? בתום דיונים שקיים בנושא עם פרקליט המדינה משה לדור, הודיע הערב היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, לראש לשכת ראש הממשלה, נתן אשל, כי בדיקת הטענות שלפיהן הטריד אישה המועסקת במקום עבודתו תישאר בנציבות שירות המדינה - ולא תועבר לידי המשטרה ותתפתח לכדי חקירה פלילית.

עם זאת, נודע כי אשל ייצא לחופשה בת 10 ימים. במקביל, מנסה עורך דינה של האישה שבלב הפרשה, ר', להימנע ממצב שבו תיאלץ למסור עדות בנושא לנציבות שירות המדינה בניגוד לרצונה - חרף התנגדותה לכך.

בריאיון ל"שש" עם עודד בן-עמי אמר עורך הדין, ד"ר הראל ארנון, כי "החקירה הזאת מתיימרת לבדוק אם היו פגיעות בפרטיותה של ר' או בכבודה. בשם אותם ערכים שנועדו להגן עליה, הרשויות והתקשורת כמעט אונסות אותה לפעול בניגוד לרצונה".

"להכריח למסור עדות - לא נכון מוסרית ומשפטית"

ד"ר ארנון הבהיר באשר למרשתו, כי זו "מבקשת באופן חד-משמעי לא לשתף פעולה (עם הבדיקה). היא שקלה היטב את השיקולים והחליטה שאינה מעוניינת להיכנס לסיקור התקשורתי הזה. אנחנו מצפים מהנציבות לכבד את רצונה. זה יהיה לא נכון מוסרית וגם לא משפטית לתבוע ממנה להעיד, בהתחשב בכך שלא היא הייתה זו שיזמה את התפוצצות הפרשה. יש לזכות כי היא לא הייתה זו שהתלוננה - והיא גם מסרבת להתלונן".

עורך הדין נשאל מדוע לא התייצבה ר' לעבודתה בימים האחרונים והשיב: "היא לא חשב בטוב בימים רביעי וחמישי, בין היתר בשל אי הנחת והלחץ הנפשי הכבד. היא מסרבת להיכנס לסיקור התקשורתי הזה מכיוון שמדובר באדם שלא רגיל למהומה תקשורתית שבין השאר קשורה בו. בימים הקרובים היא תתייצב לעבודה כרגיל".

על אשל עצמו עבר סוף שבוע מתוח, שבו שב והדגיש כי הוא חף מכל פשע. בבית הכנסת שבו הוא מתפלל בתל אביב נשדמע אומר לחבריו: "נתניהו לצדי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת