"אשל אמר: צריך להעיף כמה נבלות מהלשכה"

היועץ המשפטי לממשלה יחליט היום אם להעביר את חקירת פרשת ההטרדה בלשכת רה"מ למשטרה. בינתיים, ראש הלשכה נתן אשל בטוח בחפותו למרות הצטברות העדויות נגדו. במהלך השבת הוא תקף בשיחות עם מקורביו את הבכירים שהתלוננו נגדו, והבהיר: "נתניהו לצדי"

למרות החשדות החמורים נגד ראש לשכת ראש הממשלה, נתן אשל משוכנע כי הוא חף מפשע. במהלך סוף השבוע ביקר אשל בבית הכנסת שלו בתל אביב, שם נשמע אומר לחבריו: "נתניהו לצדי".

פרשת ההטרדה המינית בלשכת ראש הממשלה הפכה לשיחת השבת בבית הכנסת "הפועל המזרחי על שם הרב דורף" בתל אביב, בו נוהג להתפלל ראש הלשכה החשוד. על פי הדיווח הבוקר בעיתון "הארץ", אמר אשל לחבריו שהביעו בו תמיכה כי "התלונה הזאת היא כלום".

אחד מחבריו של אשל אמר לו לאחר התפילה: "מה שכן, צריך להעיף כמה נבלות מהלשכה". אשל השיב לו: "צודק, זה אחר-כך". לטענת אשל, הוא זוכה לתמיכתו של ראש הממשלה, "נתניהו לצדי", השיב ראש הלשכה לחבר נוסף ששאל אותו על עמדתו של נתניהו.

ר': לא רוצה להעיד נגד אשל

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יכריע היום האם להפנות את הטיפול בפרשה לבדיקה של המשטרה. ר', שעל פי החשד הוטרדה על ידי אשל, שכרה את שירותיו של עורך הדין ד"ר הראל ארנון וצפויה להעיד במהלך השבוע באגף החקירות של נציבות שירות המדינה, כמו גם מזכיר הממשלה צבי האוזר ובכירים נוספים בלשכה.

עורך דינה של ר' פנו לוינשטיין בבקשה שלא לכפות עליה להעיד בטענה שאינה מעוניינת בכך, וכי היא רוצה לחזור לאנונימיות, אולם על פי החוק - ייתכן שלא תהיה לה ברירה אלא למסור עדות.

שלשום חשף פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ' בתכנית "אולפן שישי" כי נגד אשל נבדק גם חשד להטרדה מינית ומעשה מגונה. בנציבות שירות המדינה מצפים שאשל ישעה עצמו ויודיע כבר היום שהוא יוצא לחופשה.

בנציבות שירות המדינה משוכנעים שלא הייתה כל קונספירציה נגד אשל מצדם של האוזר, הנדל ולוקר, שהעבירו את התלונה. מדובר ב"שלושת הכוכבים" של משרד ראש הממשלה ולמעשה הם שמו נפשם בכפם, כך אומרים בנציבות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק