דוח המבקר: השרים ישי ושטייניץ אחראים אישית לאסון הכרמל

דוח המבקר על אסון הכרמל יתפרסם רק בחודש הבא, אך הבוקר מדווח כי לינדנשטראוס יטיל אחריות אישית לשריפה על שרי הפנים והאוצר. "ישי אחראי בשל אי נקיטת צעדי מנע, ושטייניץ בשל מניעת תקציב", לשון הדוח

דוח מבקר המדינה בעקבות אסון הכרמל יפורסם בחודש הבא, אך קטעים ממנו כבר דלפו. העיתונים "הארץ" ו"ידיעות אחרונות" מפרסמים הבוקר במקביל כי הדוח יטיל אחריות אישית לאסון על שר הפנים אלי ישי ועל שר האוצר יובל שטייניץ.

על פי הידוע, לינדנשטראוס יקבע בטיוטת הדוח כי השר אלי ישי האחראי על מערך הכיבוי התרשל למעשה בתפקידו - בהכנות לאסון מסוג וזה וגם במהלך פעולות ההשתלטות על דליקת הענק. "על אף שהשר ישי התריע על העלול לבוא, הוא אינו עשה מספיק למנוע אסון שכזה. הוא היה יכול להתפטר מתפקידו או להסיט תקציבים למערך הכבאות מתוך תקציב משרד הפנים", אמר גורם במשרד המבקר ל"הארץ".

בנוגע לשר שטייניץ, אחריותו לאסון מתבטאת בכך שסירב להעביר תקציבים למערך הכבאות, כל עוד לא יתבצעו רפורמות ותהליכי הבראה. על פי מה שמסתמן מהדוח, ניתן להניח שהמבקר יקבע כי שטייניץ ומשרד האוצר היו צריכים להעביר את התקציבים בכל מקרה בשל מצב שירותי הכבאות - ורק אז להתעקש על תהליך הבראה.

בסביבתו של לינדנשטראוס מדגישים כי האשמה שתופנה לשרים בדוח המבקר לא תחייב את ראש הממשלה לפטרם - אלא ככל הנראה רק להעבירם מתפקידם. אגב, גם ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון הפנים אהרונוביץ' לא צפויים לצאת נקיים מהדוח, אך דרגת אחריותם תהיה מיניסטריאלית ולא אישית, כלומר - פחותה משמעותית מזו של שטייניץ וישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת