רה"מ על פרשת ההטרדות: "הנושא נבדק"

בהתייחסות ראשונה לפרשת ההטרדות לכאורה של ראש לשכתו, אמר רה"מ נתניהו כי יש להמתין לסיום הבדיקה ובינתיים הורה לשמור על יחסי עבודה תקינים. הערב נפגש נתניהו עם פעילי ליכוד לקראת הבחירות הפנימיות

על רקע הפריימריז הקרבים והטלטלה בלשכתו ראש הממשלה בעקבות פרשת ההטרדות לכאורה של ראש הלשכה, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם פעילי ליכוד בבית שאן. את נאומו העברנו הערב בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

ראש הממשלה בחר שלא להתייחס לפרשה שמעיבה על לשכתו, אך דיבר על הבחירות הפנימיות למפלגה שיערכו בשבוע הבא וקרא לפעילים לבחור בו לכהונה נוספת. בהתייחסות ראשונה של נתניהו הערב לפרשה, אמר כי "ישנה בדיקה ונמתין בסבלנות לסיומה. אנחנו עמוסים באתגרים גדולים וממשיכים בעבודה עליהם". את הדברים אמר לעובדי הלשכה, בישיבת צוות.

במרכז הפרשה, ראש הלשכה נתן אשל, שנטען נגדו שהטריד את אחת עובדות הלשכה. היום הוא שב לעבודה אחרי שיצא מיוזמתו לחופשה של יומיים בעקבות בדיקת החשדות נגדו. בלשכת ראש הממשלה התקיימה פגישה בין ראש הממשלה לאשל, שבה נכחו גם אותם בכירים שהתלוננו נגדו. בפגישה הוסכם שיש לשמור על יחסי עבודה תקינים כדי לא לפגוע בפעילות הלשכה.

בעקבות חשיפת הפרשה, התייעץ אשל עם עורך הדין יעקב ויינרוט לאחר שהתברר ששלושה בכירים בלשכת נתניהו הם שפנו ליועץ המשפטי לממשלה וטענו שאשל מטריד לכאורה את אחת מעובדות הלשכה. מבדיקה ראשונית של התלונות נגד אשל עולה כי המעשים לכאורה, אינם מסתכמים רק בחדירה לפרטיות וכוללים גם הטרדות בעלות אופי מיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת