ח"כ בן סימון התנצל, בכנסת צעקו: "אתה מבזה את המרוקאים"

לאחר התבטאויותיו נגד העלייה הרוסית, כפי שצוטט אמש בדבריו נגד חברי מפלגת ישראל ביתנו, התנצל ח"כ בן סימון. "אין לי שום דבר נגד שום עלייה", אמר בן סימון. במהלך הדיון צעקו לעברו: "אתה מבזה מרוקאים"

לשון ספרותית ולא לשון מזלזלת, כך מסביר חבר הכנסת דניאל בן-סימון (העבודה) את התבטאותו נגד מפלגת ישראל ביתנו, והסביר שדבריו שנאמרו בפני חברי השדולה לקידום יחסי יהודים וערבים בכנסת, לא הובנו כהלכה. בנאום שנשא היום בכנסת התנצל חבר הכנסת בן סימון בפני העולים החדשים וטען שלא התכוון לפגוע באיש. במליאת הכנסת צעקו לעברו: "אתה מבזה את המרוקאים".

"אין לי שום דבר נגד שום עלייה", אמר בן סימון בנאום שנשא בצהריים. "האמת שלקחתי את הביטוי מהסופר חיים גורי, שאמר על העולים החדשים שהם מדברים עברית באופן שוטף כאילו יש להם חצץ בין השיניים, ולא היה בכך משהו מזלזל, אלא להיפך", הוסיף בן סימון וחידד את דבריו: "עלי אמרו שאני מדבר כאילו יש ליחצץ בין השיניים וראיתי את זה בלשון ספרותי ת ולא מזלזלת".

כזכור, אמש התבטא בחריפות נגד מפלגת ישראל ביתנו על על היחס שהיא מעניקה, לטענתו, לערביי ישראל בהצעות החקיקה שלה. "הצטרפות של ישראל ביתנו לכנסת הרעילה וזיהמה אותה", אמר והוסיף על חברי הכנסת מהמפלגה, כי "צריך לגרור אותם לפה כדי שילמדו את מה שלא למדו בבית הספר בסנט פטרבורג".

הדברים באו על רקע התבטאויותיה של ח"כ סופה לנדבר מישראל ביתנו, שאמרה לפני כשבועיים כי עולי אתיופיה צריכים להגיד תודה על מה שקיבלו מהמדינה. "אני מתכוון לאותם אנשים שיושבים בישראל ביתנו. חלקם מדברים כאילו יש להם חצץ בין השיניים. הם בקושי יודעים את השפה וכבר שופטים אחרים", אמר בן סימון, שעלה בעצמו לישראל.

בהתייחסות למושג "חצץ בין השיניים", הסביר בן סימון כי הביטוי לקוח מהספרות, שאמרה על העולים החדשים שמדברים ברצף כאילו אין להם חצץ בין השניים.

בדבריו אמש, ח"כ בן סימון לא הסתפק רק בישראל ביתנו ותקף גם את "הכהניסטים שנכנסו לכנסת דרך מפלגת האיחוד הלאומי והרעילו את הפרלמנט". הוא ביקש להזמין את אלה ש"הרעל נמצא אצלם", כלשונו, כדי שישמעו שיח אחר.

השר עוזי לנדאו מישראל ביתנו הגיב לדברים בתכנית "בוקר טוב ישראל" עם מיכה פרידמן הבוקר בגלי צה"ל ואמר: "הדברים שאמר ח"כ בן סימון מביישים בראש ובראשונה את הציבור ששלח אותו לכנסת. יש לאחרונה עליהום נגד הקהילה הרוסית, ואסור לנו לשכוח את תרומתה של כל עלייה למדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת