ח"כ בן סימון: "ישראל ביתנו הרעילה את הכנסת"

"ישראל ביתנו הרעילה וזיהמה את הכנסת" - כך אמר אמש ח"כ בן סימון באירוע של השדולה ליחסי יהודים-ערבים, בשל מה שהוא מכנה "יחס מפלה נגד ערבים" בהצעות של המפלגה. "חלקם מדברים כאילו יש להם חצץ בין השיניים. הם בקושי יודעים את השפה וכבר שופטים אחרים"

חבר הכנסת דניאל בן-סימון (העבודה) תוקף את מפלגת ישראל ביתנו על היחס שהיא מעניקה, לטענתו, לערביי ישראל בהצעות החקיקה שלה.

"הצטרפות של ישראל ביתנו לכנסת הרעילה וזיהמה אותה", אמר והוסיף על חברי הכנסת מהמפלגה, כי "צריך לגרור אותם לפה כדי שילמדו את מה שלא למדו בבית הספר בסנט פטרבורג". את הדברים אמר בכנס יפו, אירוע של השדולה לקידום יחסי יהודים ערבים בכנסת.

הדברים באו על רקע התבטאויותיה של ח"כ סופה לנדבר מישראל ביתנו, שאמרה לפני כשבועיים כי עולי אתיופיה צריכים להגיד תודה על מה שקיבלו מהמדינה. "אני מתכוון לאותם אנשים שיושבים בישראל ביתנו. חלקם מדברים כאילו יש להם חצץ בין השיניים. הם בקושי יודעים את השפה וכבר שופטים אחרים", אמר בן סימון, שעלה בעצמו לישראל.

ח"כ בן סימון לא הסתפק רק בישראל ביתנו ותקף גם את "הכהניסטים שנכנסו לכנסת דרך מפלגת האיחוד הלאומי והרעילו את הפרלמנט". הוא ביקש להזמין את אלה ש"הרעל נמצא אצלם", כלשונו, כדי שישמעו שיח אחר.

השר עוזי לנדאו מישראל ביתנו הגיב לדברים בתכנית "בוקר טוב ישראל" עם מיכה פרידמן הבוקר בגלי צה"ל ואמר: "הדברים שאמר ח"כ בן סימון מביישים בראש ובראשונה את הציבור ששלח אותו לכנסת. יש לאחרונה עליהום נגד הקהילה הרוסית, ואסור לנו לשכוח את תרומתה של כל עלייה למדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת