האם שר השיכון קידם דיור לחרדים?

אתמול האשימה ח"כ שלי יחימוביץ' את שר השיכון אריאל אטיאס כי קידם זכאות לדיור ציבורי למשפחות מרובות ילדים. השר הכחיש, וטען כי מדובר בחלק מהליך כולל של העברת משפחות גדולות לדירות גדולות ושיכון משפחות קטנות בדירות שפונו. היום מפיצה יחימוביץ' את המסמך אותו חיבר שר השיכון

קידם דיור לחרדים? (חדשות 2)

הקרב על הקריטריונים לזכאות לדיור בר השגה עולה מדרגה: היום הפיצה יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', מסמך רשמי של משרד הבינוי והשיכון ולפיו הזכאות לדירות נ"ר (נכסי רכישה של משרד השיכון בדיור הציבורי) תוענק למשפחות עם 6 ילדים ויותר.

נראה כי משרד השיכון מקדם לראש סדר העדיפויות משפחות מרובות ילדים. כיום, הזכאים לדירות נ"ר הם, על-פי האתר הרשמי של משרד השיכון: נכים חסרי דירה ומשפחותיהם, דיירי השיכון הציבורי שדירתם אינה נגישה לנכים ועולים חדשים. יחימוביץ' טוענת באתר האינטרנט שלה כי בכך למעשה, עוקפות משפחות אלו משפחות אחרות, כגון אמהות חד-הוריות ולהן ארבעה ילדים או משפחות בנות ארבע נפשות הגרות בדירת חדר.

במכתב, ממרס 2010, כותב סמנכ"ל האכלוס במשרד השיכון לחברות הדיור הציבורי כי "משך ההמתנה לדירת ארבעה חדרים במרכז הארץ הינו ארוך ביותר. בנסיבות אלה, החליט שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס לפתור את הבעיה על-ידי הקצאת תקציב גבוה במיוחד לרכישת דירות נ"ר", לשון המכתב.

לקריאת המסמך המלא, לחצו כאן

במילים אחרות: המדינה תזרים כספים לרכישת דירות נ"ר נוספות לטובת הדיור הציבורי, כאשר בראש סדר העדיפויות לקבלת דירות כאלה מצויות, כאמור, משפחות מרובות ילדים.

על רקע התלהטות הדיון על הקריטריונים לדיור בר השגה, הפיצה יחימוביץ את המסמך "החשאי" לדבריה. היא טוענת שמדובר באפליה לטובת המגזר החרדי. במרכז הוויכוח עומד הסעיף של "מיצוי כושר השתכרות". ועדת טרכטנברג המליצה שהסעיף יהיה תנאי סף בחלק המכריע (80%) של הפרויקטים. אטיאס יביא את הקריטריונים לאישור מועצת מקרקעי ישראל בשבוע הבא.

תגובת משרד השיכון בנושא דירות נ"ר טרם נתקבלה, אולם אמש הכחיש אטיאס נחרצות את טענות יחימוביץ'. "מדובר בטענה שקרית שכביכול מעדיפים משפחות עם ילדים על נכים... אין תור לנכים, כל כסף הולך ראשית לנכים הרתוקים ואין נכים המחכים בתור", מסר אתמול אטיאס. "הטענה של העדפת שישה ילדים היא דמגוגיה זולה. מאחר והתקציב דל, אנו מפנים משפחות עם שישה ילדים ומעלה מדירות קטנות ורוכשים להם דירות ארבעה חדרים וכך נוצר מלאי מחודש של דירות קטנות עבור משפחות קטנות יותר שממתינות קרוב לעשור שנים לדירה בדיור הציבורי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק